Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartus avatakse uus lasteaed
Kolmapäeval, 4. märtsil kell 15 avatakse pidulikult Kaunase pst 22 asuv Sipsiku lasteaed. Linlasi oodatakse uue lasteaiaga tutvuma 5. märtsil kell 15-18, lapsed tulevad vastvalminud lasteaeda esmaspäevast, 9. märtsist.

„Uue lasteaia avamine on rõõmupäev neile sajale perele, kes oma lapsed siia hoida toovad, kuid kindlasti on see suursündmus kogu Tartu linnale. Kriisiaegadele vaatamata üritame kasvava sündimusega sammu pidada ja lähiaastateks kavandatud lasteaiakohtade loomise programmi kärped ei puuduta,“ ütles linnapea Urmas Kruuse.

Sipsikus avatakse kaks sõime- ja neli aiarühma ühtekokku 108 lapsele. Kahekorruselises majas on rühmaruumid, muusika- ja spordisaal, personali- ja abiruumid ning arstikabinet. Hoones on pinda kokku ligi 1600 ruutmeetrit.

Uuele lasteaiale nime leidmiseks korraldas linn avaliku konkursi, mille poolesaja häälega võitis Sipsik.

Sipsiku lasteaia ehitas Facio Ehituse AS, sisekujunduse tegi AS RTG Projektbüroo. Hoone kogumaksumus koos ehituse, projekteerimise, sisustuse ja kõrvalkuludega oli 26,5 miljonit krooni. Ehitust rahastati linnaeelarvest.

Facio Ehituse AS alustas nädalapäevad tagasi Tartus veel ühe uue 120kohalise lasteaia ehitusega. Kummeli tänava lasteaed peaks valmima aasta pärast. Tuleva kolme aasta jooksul kavandab Tartu linn ligi 500 uue lasteaiakoha rajamist.


Helle Tolmoff
02 Märts 2009
  Kommentaarid