Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu Kivilinna Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool ootavad robotiehitajaid
17.- 18. märtsil algusega kell 11 toimub üleriigiline koolinoorte robootikakonkurss RoboMiku üheaegselt Tartu Kivilinna Gümnaasiumis ja Tallinna Reaalkoolis.

RoboMiku konkursile oodatakse osalema 7. - 9. klasside õpilaste kaheliikmelisi võistkondi, kes on vähemalt ühe korra ehitanud robotit. Koolid võivad kasutada oma LegoMindstorms komplekti.

Konkursi korraldavad MTÜ Robootika, Tallinna Reaalkool ja Tartu Kivilinna Gümnaasium. RoboMiku eesmärk on populariseerida põhikooli õpilaste hulgas teadust ning äratada neis huvi insenertehniliste teadmiste vastu.

„Kivilinna gümnaasiumi üks õppesuundi on tehnika- ja tehnoloogia ning tehnilise mõtlemise arendamisega tegeldakse meil juba alg- ja põhikoolis, kus õpilastel on võimalik osaleda ka robootikaringi tegevuses. Kindlasti on teist korda toimuv RoboMiku konkurss õpilastele hea võimalus sisustada koolivaheaega, saada uusi teadmisi ja oskusi,“ ütles üks konkursi korraldajatest Kivilinna gümnaasiumi infojuht Sven Hendrikson.

Märtsi koolivaheajal toimuvale RoboMiku konkursile saab registreeruda kuni 13. märtsini Tartu Kivilinna Gümnaasiumi kodulehel www.kivilinn.tartu.ee.

Konkursil osalemine on õpilastele ja õpetajatele tasuta, sest RoboMiku konkurssi toetab Haridus- ja Teadusministeerium teaduse populariseerimise projekti raames.


Helle Tolmoff
02 Märts 2009
  Kommentaarid