Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Transiidikomisjon toetab raudtee infrastruktuuri kasutustasude metoodika muutmist
Eile pärastlõunal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud transiidikomisjon toetas Eesti Raudtee ja Tehnilise Järelevalve Ameti ettepanekut töötada kiiresti välja eelnõu raudtee infrastruktuuri kasutustasude metoodika muutmiseks. Uus metoodika võimaldaks kalendriaastaks kehtestada infrastruktuuri kasutustasu ülemise ja alumise piiri. Vedajatele tähendab see võimalust oma äriplaane paremini ja pikemalt kavandada. Komisjon toetas ka ettepanekut muuta raudtee läbilaskevõime jaotamine paindlikumaks.

Transiidikomisjon vaagis ka Eesti transiidisektori hetkeseisu ja võimalusi. Eesti Raudtee, Tallinna Sadam ja Sillamäe Sadam andsid komisjonile ülevaate oma selle aasta esimeste kuude kaubakäibest ja tulevikuprognoosidest. Tõdeti, et transiidisektori käive on mõnevõrra väiksem võrreldes möödunud aasta esimeste kuudega. Sillamäe Sadama nõukogu esimees Tiit Vähi oli aga jätkuvalt optimistlik transiidisektori tulevikuvõimalusi hinnates. Tema sõnul on Sillamäe Sadam suutnud ka käimasoleva transiidi madalseisu juures leida uusi võimalusi oma tegevuse mitmekesistamiseks.
Koosolek kuulas ära ka informatsiooni piirieelsete parklate rajamise arengute kohta ja arutas Eesti-Venemaa transpordikomisjoni võimalikku päevakorda.

Transiidikomisjoni kuuluvad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Välisministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti, Piirivalveameti, Tehnilise järelevalve ameti, Veeteede Ameti, Transiidi ja Logistika Assotsiatsiooni, Sadamaoperaatorite Liidu, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni, Eesti Ekspedeerijate Assotsiatsiooni, AS Tallinna Sadama, AS Eesti Raudtee, AS Silmet Grupp ja Tuleviku-uuringute Instituudi esindajad. Komisjoni juhib majandus- ja kommunikatsooniminister Juhan Parts.


Heli Lehtsaar
04 Märts 2009
  Kommentaarid