Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Inflatsioon on viimase kolme aasta madalaim
Statistikaameti andmetel aeglustus tarbijahindade aastane kasv veebruaris 3,4 protsendini. Jaanuariga võrreldes odavnesid tarbijahinnad 0,3 protsenti. Euroala inflatsiooni aeglustumine peatus ajutiselt, ulatudes aastases võrdluses 1,2 protsendini.

Halvenev olukord maailmamajanduses ning tarbijate vähenev kindlustunne on mõjutamas üha enam hinnaarenguid. Soodne toormehindade tase rahvusvahelistel turgudel on avaldumas jaehindades, mistõttu inflatsiooni rohkem mõjutavate komponentide, nagu toiduainete ja toasooja, odavnemine kuulises võrdluses on jätkumas. Sisemaistest teguritest on peatumas teenuste kallinemine.

Nõrga majanduskeskkonna tõttu on aastataguse ajaga võrreldes odavnenud mitmed kaubad ja teenused. Toiduainetest on odavnenud piimatooted ja aiasaadused, eluasemekulutustest on süvenemas üürihindade langus. Naftahindade madala taseme tõttu on mootorikütuste hinnad langenud aastaga viiendiku võrra.

Aastane inflatsioon on kiirelt aeglustumas ning tõenäoliselt juba kevadel peaks see olema sarnasel tasemel eurotsooni inflatsiooniga. Inflatsiooni jätkuva pidurdumise taga on peamiselt toiduainete, toasooja ja mootorikütuste soodsad hinnaarengud.


Piret Seeman
06 Märts 2009
  Kommentaarid