Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maavanem tunnustab vastuvõtuga parimaid abituriente
Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm tunnustab maakonna tublimaid koolilõpetajaid reedel, 3.aprillil algusega kell 15.00 maavalitsuse saalis. Vastuvõtule on kutsutud 25 abiturienti, oma kooli parimat õppurit.

Enamik neist on aktiivselt võtnud osa aineolümpiaadidest maakonnas ja riigis. Enamusel on lootust lõpetada kool hõbe- või kuldmedaliga.

Sel aastal on vastuvõtul varasemast enam edukaid noormehi. Juba teist aastat on enamikus noored edukad just loodusainetes, kuigi on edukaid humanitaarainetes ja muusikas. Koolide poolt saadetud iseloomustustest parimate lõpetajate kohta võib lugeda, et lisaks edukatele õpingutele tegelevad nad tulemuslikult spordi ja muude harrastustega. On edukaid noori, kes on aktiivsed noorsootöös üle Eesti, maakonna või koolis.

Maavanema vastuvõtule on kutsutud Alo Ervin Haljala Gümnaasiumist, Lisette Mägi ja Maarja Vaikmaa Kadrina Keskkoolist, Kadri Reemet Rakke Gümnaasiumist, Maarja Männiste ja Rainer Võsaste Rakvere Eragümnaasiumist, Kaur Tuttelberg, Teesi Sepp, Kairit Kraudok ja Anni Allikalt Rakvere Gümnaasiumist, Karin Leichter, Olga Loitsenko, Agnes Siiber ja Liisa Luhaste Rakvere Reaalgümnaasiumist, Siret Villmann Tamsalu Gümnaasiumist, Jürgen Vahter ja Marge Porkvel Tapa Gümnaasiumist, Maria Rudich ja Julia Martsinkevits Tapa Vene Gümnaasiumist, Andres Nõmmik Vinni-Pajusti Gümnaasiumist, Madis Metelitsa Väike-Maarja Gümnaasiumist, Siim Jalakas Kunda Ühisgümnaasiumist, Ilja Fursov Rakvere Vene Gümnaasiumist ning Tiina Soopere ja Merit Rohtla Rakvere Õhtukeskkoolist.

Abituriente saadavad vastuvõtul oma kooli direktorid.

Koolilõpetajate vastuvõtt algab kutsutute tervitamise ja registreerimisega külalisteraamatusse, millele järgneb maavanema tervitus, meenete jagamine, ühispildi tegemine ning väike suupistelaud. Vastuvõtu pikkuseks on kavandatud orineteeruvalt poolteist tundi.

Muusikalise tervitusega esinevad Rakvere Reaalgümnaasiumi noored.

Abiturientidele toimub samal õhtul Rakvere reaalgümnaasiumis abiturientide ball.
Marge Lepik
30 Märts 2009
  Kommentaarid