Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rootsi rahandusminister Anders Borg külastab Tallinna
Rootsi rahandusminister Anders Borg külastab esmaspäeval ja teisipäeval Tallinna, kohtudes rahandusminister Ivari Padari ja Eesti Panga presidendi Andres Lipstokiga.

Esmaspäeva õhtul saadakse kokku mitteformaalses õhkkonnas, ametlik kohtumine toimub 31. märtsi hommikul. Kavas on arutada nii Eesti kui ka Rootsi riigi majandusolukorda ja regionaalselt olulisi arenguid ning finantssektori väljavaateid.

Rootsi riigi ja Balti riikide majandused, ning eriti pangandussektorid, on omavahel väga tihedalt seotud. Rootsile kui järgmisele Euroopa Liidu eesistuja riigile on majandus- ja rahandusküsimused olulisteks teemadeks.

Ivari Padari sõnul on Rootsi, kui meile väga tähtsa väliskaubanduspartneri hea käekäik, oluline. Samamoodi on Rootsile oluline, et Eestis püsiks stabiilsus ka raskematel aegadel. "Me suhtleme pidevalt Rootsi kolleegidega, nii kahepoolselt kui ka Põhjamaade ja Balti riikide koostöö raames. Rootsi riigi valitsuse tegevus on olnud väga kiiduväärne meie regioonide probleemide lahendamisel väljaspool Eestit."

Andres Lipstok rõhutab, et Eesti pangandussüsteem on tänu eelmistel aastatel karmistatud kapitali- ja likviidsusnõuetele ning väga tihedale regionaalsele integratsioonile globaalse finantskriisiga siiani hästi hakkama saanud. "Koostöö Põhja- ja Baltimaade järelevalve asutuste ja keskpankade vahel, panganduse ja finantssüsteemi usaldusväärsuse hoidmisel, on eeskujuks Euroopa Liidu teistelegi liikmesriikidele", lisas ta.


Katrin Reimann
30 Märts 2009
  Kommentaarid