Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tööstustoodang püsis tugevas languses
Töötlevas tööstuses vähenes tootmismaht veebruaris aastataguse tasemega võrreldes 35,9%, selgub Statistikaameti andmetest. Tööpäevade arvu erinevust arvestades kukkus tootmine 33,4%.

Tööstussektor kannatab madala nõudluse all kogu Euroopas ja mujal maailmas ning see mõjutab ka Eesti ettevõtteid. Samas on tootmise kukkumine olnud teiste Euroopa riikidega võrreldes Eestis üks järsemaid. Ekspordiga sama palju on vähenenud müük siseturule.

Kehv majandusolukord on kõige vähem mõjutanud toiduainetööstust, kuid ka selles harus on tootmine eelmise aasta veebruariga võrreldes kukkunud enam kui kümnendiku võrra. Stabiilsem tootmine iseloomustab näiteks piima, vorsti ja pagaritooteid. Jookide tootmine vähenes aastaga enam kui viiendiku võrra, toodeti vähem nii alkohoolseid kui mittealkohoolseid jooke.

Elektroonika- ja optikaseadmete tootmine vähenes aastaga ligi 15%. Teistes tööstusharudes oli langus üldiselt tunduvalt sügavam, küündides valdavalt kolmandikuni, mitmes harus vähenes tootmine isegi poole võrra (ehitusmaterjalide tootmine, transpordivahendite tootmine, kummi- ja plastitööstus).

Sarnaselt tööstusstatistika numbritele olid ka Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt küsitletud ettevõtjate arvamused üsna negatiivsed. Enamuse hinnangul oli veebruaris nõudlus alla tavapärase taseme. Eksporttellimuste osas oli olukord veidi parem, kuid siiski mitte oluliselt. Iga teine ettevõte prognoosis lähiajal töötajate arvu jäämist tänasele tasemele, peaaegu sama palju oli neid, kes kavatsesid töötajate arvu vähendada.


Heli Lehtsaar
31 Märts 2009
  Kommentaarid