Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Arvamus: Õppelaenu käendajaks peaks olema ka riik
Rahvaliidu Noored on seisukohal, et tööpuuduse kasvu tagajärjel tuleb muuta õppetoetuste ja õppelaenu seadust, andes üliõpilastele võimaluse taotleda endale laenu käendajaks riiki.
 
Kuna riik pole suutnud luua õppetoetuste süsteemi, tuleb muuta kehtivat seadust, et need tudengid, kes soovivad kasutada õppelaenu õppemaksu tasumiseks, saaksid taotleda endale käendajaks riiki. Kehtiva seaduse kohaselt peab iga tudeng leidma endale kaks käendajat.
 
"Selleks, et edaspidi saaks enamik võimakaid noori õppida kõrgkoolis, tuleb neile seadusega anda riigipoolne garantii," ütles Rahvaliidu Noorte peasekretär Marit Konks. Ta lisas, et olukorras, kus vanemad või sugulased-tuttavad on kaotanud töö või nende sissetulekud on vähenenud, kaob noortel võimalus leida endale õppelaenu saamiseks käendajad," lisas Konks.
 
Samas rõhutavad Rahvaliidu Noored, et õppelaenu eesmärk ei tohi olla eluaseme ja sõidukulude hüvitamine. Rahvaliidu Noorte sõnul peab valitsus tööpuuduse korral tõstma õppetoetusi, mitte muutma õppelaenu tarbimislaenuks. „Riik peab tagama õppetoetuste maksmise neile, kes seda vajavad, ning jätma õppelaenu võtmise võimaluse neile, kes seda soovivad,“ sõnas Konks.
 
Rahvaliidu noorte sõnul ei tohi toimetuleku raskustest ülesaamiseks soodustada laenu võtmist, selleks peab riik looma korralikud sotsiaaltoetused. „Teadmistepõhine majandus ei saa toimida ilma kvaliteetse hariduseta, mille eeldus on üliõpilastele riigi poolsete garantiide loomine,“ selgitas Konks.
31 Märts 2009
  Kommentaarid