Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kooliteater 2009 toob kokku mitusada noort näitlejat
Täna algas Tartus festival Kooliteater 2009, mille raames annavad ligi 200 noort näitlejat kolmel päeval kokku 17 etendust.

Kooliteater 2009 peakorraldaja Hedi-Liis Toome sõnul on kõik vajalikud ettevalmistused tehtud. „Erinevatest maakondadest saabuvatele gümnaasiumitaseme truppidele on festival asendamatuks võimaluseks saada aimu nii oma üldisest tasemest kui tugevatest ja nõrgematest külgedest. Loomulikult pakub festival noortele lisaks õppimisvõimalustele ka toredat seltskonda, uusi tuttavaid ja meelelahutust,“ lisab Toome.

Mitmed praegu tuntud näitlejad meenutavad, et suurematel koosviibimistel käimine oli üks kooliteatri parimaid aegu. „Kõik festivalidel käimised olid lustakad! Ja need olid sündmused, mida sai pikisilmi oodatud,” meenutab Tiit Sukk Draamateatrist. Sama teatri näitleja Uku Uusbergi sõnul olid noorte näitlejate kohtumispäevad tõeliseks imedemaaks täis meeldivaid mälestusi. „Isegi nüüd on soe tunne kui näen kedagi kooliteatri päevilt. Me jagaks kõik nagu mingit ühist saladust,“ lisab Uusberg.

Kooliteater 2009 korraldajad on veendunud, et noored muudavad ka tänavuse festivali nii enda kui pealtvaatajate jaoks huvitavaks ja meeldejäävaks sündmuseks.

Esimest korda peeti kooliteatritele suunatud festivali 1982. aastal ning tänavu kohtutakse juba 27. korda.

3.-5. aprillil toimuvaid etendusi saab näha Athena Keskuse kahes saalis ning täpse ajakava leiab Kooliteater 2009 kodulehelt http://kooliteater.festival.ee. Kõik etendused on tasuta.Uko Urb
03 Aprill 2009
  Kommentaarid