Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: Kohalike omavalitsuste tulumaksu osa vähendamine oli vajalik
Täna Riigikogus arupärimistele vastav peaminister Andrus Ansip toonitas, et kohalike omavalitsuste tulumaksu osa vähendamine oli vajalik, et vähendada avaliku sektori tegevuskulusid. Sealjuures otsustati ka vähendada kohalike omavalitsuste kohustusi.

Ansipi sõnul loovad koolieelse lasteasutuse seaduse, noorsootöö seaduse ja spordiseaduse muudatused võimalused kohalikele omavalitsustele kulude kokkuhoiuks, sest vähendatakse neile seadustega pandud kohustusi. ’’Kuna kohalike omavalitsuste eelarve on iseseisev, otsustab iga kohalik omavalitsus iseseisvalt, kuidas eelpool nimetatud seaduse muudatuste tingimustes avalikke ülesandeid täita,’’ lausus Ansip.

Valitsus arvestab kohalike omavalitsuste arvamusega, kuid lisaks ka reaalsete võimalustega. Kõik möödunud aastal tehtud prognoosid üle maailma on osutunud liiga optimistlikeks. Nende prognooside põhjal on koostatud 2009. aasta eelarved. Valitsus on langetanud vajalikud otsused rahva, seega ka kohalike omavalitsuste huvidest lähtuvalt.

Regionaalministri vedamisel on valitsus toetanud kohalike omavalitsuste vabatahtlikku liitumist. Eelmisel aastal jõustus kohalike omavalitsuste ühinemise soodustamise seadus, millega tõsteti vabatahtlikult ühinevatele omavalitsustele riigieelarvest makstavat toetust.

’’Riik langetab otsuseid silmas pidades üldise majanduskeskkonna parandamist. Sealhulgas näiteks euro kasutuselevõtt, uute töökohtade loomist soodustav seadusandlus, tasakaalulähedane eelarve ja ettevõtlusele hea keskkond aitavad kaasa riigi majanduskasvu taastumisele, järelikult ka omavalitsuste tulubaasi suurenemisele,’’ lisas Ansip.


Toomas Viks
06 Aprill 2009
  Kommentaarid