Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõhvi korrakaitsjad tabasid 18 alkoholi tarbinud alaealist
Möödunud nädalalõpul tabasid Jõhvi politseiosakonna korrakaitsjad Jõhvi ja Kohtla-Järve linnas avaliku korra tagamise käigus 18 alkoholi tarbinud alaealist.

Reede õhtul alanud ning laupäeva varaste öötundideni kestnud politseioperatsiooni eesmärgiks oli avaliku korra tagamine, sh alaealiste tubaka- ja alkoholitarbijate väljaselgitamine.

Politseioperatsiooni jooksul selgitati välja 27 korrarikkumist, millest 18 olid seotud alaealiste alkoholi tarbimisega. Tähelepanuvääriv on asjaolu, et 18 alkoholi tarbinud alaealise hulgas oli 14 alla 17aastast noort.

Politseioperatsiooni jooksul selgitati lisaks alkoholi tarbinud alaealistele välja ka seitse liikluseeskirjade rikkujat ja üks avalikus kohas alkoholi tarbinud isik. Kohtla-Järve Ahtme linnaosas tabati isik, kes oli samal õhtul võtnud 10aastaselt poisilt ära mobiiltelefoni.

Jõhvi politseiosakonna vanemkonstaabel Annika Elmi sõnul on alkoholi ja tubaka tarbimine teatud osa alaealiste seas endiselt populaarne. Ehkki sel korral tabati alkoholi tarbinud alaealised peamiselt tänavalt, siis vanemkonstaabli sõnade järgi kogunevad alkoholilembesed noored sageli korteritesse. Paljudel juhtudel tehakse seda vanemate vaikival kokkuleppel, mis on täiskasvanute poolt äärmiselt vastutustundetu käitumine. „Lisaks sellele, et alkoholi tarbinud noor võib suurema tõenäosusega rikkuda avalikku korda, võib ta ka ise kergemini kuriteo ohvriks sattuda,“ ütles Annika Elm.


Liivi Maalman
14 Aprill 2009
  Kommentaarid