Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maamess lööb uksed valla järgmisel nädalal
Juba järgmisel neljapäeval, 23. aprillil, avatakse kolm päeva vältav Maamess 2009. AS Tartu Näitused hallides ja väliterritooriumil toimuv mess on Baltikumi suurim sellelaadne üritus, mis toob kokku ligi 200 eksponenti seitsmest riigist.

"Maamess on traditsiooniline kohtumispaik nii põllumeestele, metsatehnika otsijatele kui ka inimestele, kes soovivad leida põnevaid lahendusi koduaia kaunistamiseks," räägib messi projektijuht Aare Loodus. Tema sõnul leiab külastaja messilt nii asjalikke nõuandeid kui ka silmailu nii taimede kui kasulike masinate näol.

Tehnikahuvilisi ootavad näiteks mitmed põllu- ja metsatehnika esmaesitlused ja neljapäeval näevad pealtvaatajad Tiksoja metsas toimuvat demonstratsiooni uusimate masinate osavõtul. Seega saab näha nende võimekust reaalses tööolukorras.

Lisaks tehnikale saab tutvuda ka erinevate Eesti talude toodanguga ja nautida mahetoitu.

Huvitavaid kogemusi tõotab ka Eesti Maaülikooli virtuaalne 3D maastikuteater. Arvutiprogrammi abil loodud maasikulahendusi saab nautida otse nende keskel olles. Messi ajal saavad külastajad panoraamekraani vahendusel linnulennul näha osa Tartust ja Hiiumaad ise marsruute valides.

RMK rändnäitus "Jälg metsas" tutvustab külastajale metsamajandamise erinevaid aspekte. Jalakujulises näituseruumis leiavad erinevatest teemasaalidest infot ja meelelahutust nii suured kui väikesed. Saab proovida näiteks metsameeste töid, panna kokku Eesti puslet ja katsetada oma teadmisi erinevate metsaga seonduvate teemade vallas.

Maamess 2009 toimub 23.-25. aprillil AS Tartu Näitused messikeskuses Kreutzwaldi 60. Rohkem infot Maamess 2009 kohta leiab www.tartunaitused.ee/maamess

Maamess kuulub alates 1997. aastast EURASCO ridadesse, mis on Euroopa suurimaid põllumajandusmesside korraldajaid ühendav organisatsioon. Maamessi korraldaja on AS Tartu Näitused, mis on üks tihedama messiprogrammiga ettevõtteid Eestis.


Kadri Talva
17 Aprill 2009
  Kommentaarid