Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Põlevkivienergeetika tulevik Eestis
Reedel, 17. aprillil toimub Jõhvis esinduslik põlevkivitehnoloogia ja -hariduse konverents „Põlevkivi kaevandamise, töötlemise ja hariduse perspektiivid”. Konverents algab kell 10.00 Jõhvi kontserdimajas, konverentsi töökeelteks on eesti ja vene keel.

Konverentsi eesmärgiks on teavitada avalikkust ning anda ülevaade põlevkivi kaevandamise ja töötlemise uutest tehnoloogiatest, põlevkiviga seotud ettevõtete probleemidest, uutest suundadest ja vajadustest spetsialistide järele.

„Konverentsi väärtust tõstab kahe ministeeriumi osavõtt: ühelt poolt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kes tellib põlevkivivaldkonna spetsialiste ning teiselt poolt Haridus- ja Teadusministeerium, kes neid Tallinna Tehnikaülikooli ja TTÜ Virumaa Kolledži baasil ette valmistab. On väga oluline, et Tõnis Lukas ja Einari Kisel leiavad võimaluse osaleda oma sõnavõtuga sellel Ida-Virumaale tähtsal konverentsil,“ märgib TTÜ Virumaa Kolledži direktor Viktor Andrejev.

Tehnilise kõrghariduse tulevikust Eestis räägib haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, põlevkivi rollist Eesti energeetika arengus peab ettekande Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Einari Kisel, põlevkivile orienteeritud kõrgharidusest Eestis räägib TTÜ emeriitprofessor Enno Reinsalu.

Kolledži arendusdirektori Mare Roosilehe sõnul on konverentsi põhiidee koostöö hoogustamine ettevõtete ja haridusasutuste vahel panustades seeläbi ühiselt regiooni arengusse. Spetsialistid arutavad ühiselt, kuidas on omavahel seotud tehnoloogia ja teadus ning mida on võimalik ette võtta põlevkivivaldkonna spetsialistide järelkasvu tagamiseks ja paremaks ettevalmistamiseks.

Põlevkivide kasutamise ja töötlemise tehnoloogiatest kõneleb TTÜ soojusjõuseadmete õppetooli juhataja Andres Siirde, mäeinseneri standardile vastavat uut õppekava tutvustab TTÜ Mäeinstituudi direktor Ingo Valgma.

Konverentsi aitavad korraldada Tallinna Tehnikaülikool, Ida-Viru Maavalitsus, Kohtla-Järve linn, Eesti Põlevkivi AS, Viru Keemia Grupp AS, Narva Elektrijaamad AS, Narva Õlitehas AS, Kiviõli Keemiatööstus OÜ, Nitrofert AS.


Krõõt Nõges
16 Aprill 2009
  Kommentaarid