Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Post liitub Euroopa liiklusohutuse hartaga
Postiettevõtte eesmärgiks on leida lahendusi liiklusohutuse igapäevastele probleemidele.

Eesti Post on alati olnud aktiivne liiklusohutuse propageerija. Heaks näiteks selles valdkonnas on traditsiooniks saanud Eesti Posti rattaretked. Kuna postiettevõtte töötajad liiguvad nii autode kui jalgratastega, on soov selle ettevõtmisega juhtida tähelepanu jalgratturit ähvardavatele ohtudele ning näidata, mida igaüks saab ise teha ohtude vältimiseks. Ühtlasi propageerime selle üritusega jalgrattaga liiklemist, tervislikke eluviise ja pöörame tähelepanu keskkonna saastamise vähendamisele.

Euroopa liiklusohutuse harta (European Road Safety Charter – ERSC) loodi Euroopa Komisjoni energeetika ja transpordi peadirektoraadi juurde 2004. aastal. Praeguseks on hartaga liitunud ja seeläbi ka vastavaid kohustusi võtnud ligi 1200 organisatsiooni. Varem ei ole Eestis selles projektis aktiivselt osaletud. Tegemist on suurima liiklusohutuse platvormiga Euroopas, mille eesmärgiks on kaasata ohutu liikluse tagamiseks erinevad osapooled: firmad, linnad, institutsioonid ja mittetulundusühingud. Ühise dialoogi loomisega soovitakse probleem lahendada.

Euroopa Komisjoni poolt käivitatud tegevusprogrammi eesmärgiks on vähendada tulevikus Euroopas liiklusõnnetuste arvu poole võrra. Iga algatus, mis aitab päästa inimelu, on väga oluline. See on võimalus aidata kaasa turvalisema keskkonna saavutamisele ning liiklusohutuse suurendamisele kogu Euroopas.

Organisatsiooni tegevusega saab lähemalt tutvuda http://www.erscharter.eu/

Eesti Post allkirjastab harta 17. juunil.Inge Suder
19 Mai 2009
  Kommentaarid