Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakveres algavad ettevalmistused Pärdi juubeliks, festivalplaanis osana Nargen Festivalist

Arvo Pärdi 75. juubeli festival 2010. aastal toimub Rakveres praeguste plaanide järgi ühe osana Nargen Festivalist ning kunstiliseks juhiks saab Tõnu Kaljuste.

Sellisele põhimõttelisele kokkuleppele jõuti täna linnapea Andres Jaadla ja abilinnapea Ain Suurkaevu kohtumisel Eesti Filharmoonia Kammerkoori direktori Anneli Undi ja Nargen Opera kunstilise juhi Tõnu Kaljustega. Pärdi juubelifestivali üritused peaksid algama juba 2010.aasta augustis ning kestma kuni septembri teise pooleni. 

Täpsem festivali kava loodetakse kokku panna lähiajal, uus kohtumine EFK ja Nargen Opera esindajatega on kavas augustis. 

Linnajuhid märkisid ühtlasi, et Tõnu Kaljustel on seoses festivaliga hulgaliselt ideid, mis ei piirdu ainult muusikaga, vaid ka teiste Arvo Pärdiga seotud valdkondadega.

Tänavu avab Rakvere koostööpartner Eesti Filharmoonia Kammerkoor tavakohaselt oma hooaja Rakveres, esinedes Arvo Pärdi sünnipäeval, 11.septembril kontserdiga. 

Arvo Pärdi juubelifestivale on Rakveres korraldatud alates 1995.aastast.

29 Juuni 2009
  Kommentaarid