Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kutsemeisterlikkuse võistlusel selguvad parimad päästjad
Laupäeval, 18. juulil toimub Põlvas Organiseeritud Tuletõrje 90.aastapäevale pühendatud Lõuna-Eesti Päästekeskuse Kutsemeisterlikkuse võistlus, kus selgitatakse välja Lõuna-Eesti parim ja kiireim päästemeeskond. Lisaks võistlusele näitavad päästetöötajad, kuidas võib toiduvalmistamisel tekkida tulekahju ning kuidas suitsuandur reageerib põlengule. Samuti on huvilistel võimalik ise tuld kustutada ning tutvuda erineva päästetehnikaga.

Võistluspäev algab kell 10.00 piduliku Organiseeritud Tuletõrje 90.aastapäevale pühendatud rongkäiguga Põlva kiriku juurest. Linna puhkpilliorkestri saatel marsitakse Põlva staadionile, kus toimub võistluste pidulik avamine.

Päeva jooksul võistlevad päästemeeskonnad erinevatel võistlusaladel. Mõõtu võetakse lahinghargnemises põhiautoga, mille varustus vastab tavalahingvalmidusele ning võistlejad on riietatud tulekustutusriietusse. Võistlusel tuleb kiiruse peale moodustada voolikuliine, ületada takistusi ning tabada veejugadega vastavatele alustele paigaldatud märke imiteerides nii reaalset tööd tulekahjul.

"Võistlus saab olema nii tehniline kui vaatemänguline," sõnas võistluse peakorraldaja Lõuna-Eesti Päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist Sulev Kallavus. "See tähendab, et meeskonnad saavad võrrelda oma oskusi ja vilumusi päästetehnika kasutamisel, pealtvaatajad aga saavad kaasa elada võistlusele, mis sarnaneb päästjate raske igapäevatööga," ütles Kallavus. Lisaks lahinghargnemisele toimub meeskondlik- ning individuaalne vigursõiduvõistlus päästeautoga.

Elanike tuleohutusalase teadlikkuse tõstmiseks jagavad päästekeskuse ennetustöötajad võistluspaigas kasulikke ohutusalaseid nõuandeid. Muu hulgas saab näha ja testida suitsuanduri reageerimist suitsule, huvilistel on võimalus ise põlengut kustutada. Ennetustelgis tegeleb lastega päästekoer Nublu, kellega koos saab võistelda, mängida ja joonistada.

Lisaks põnevatele võistlustele saavad pealtvaatajaid tutvuda erineva päästetehnikaga, mida on läbi aegade kasutatud. Tuletõrje aastapäeva puhul on välja pandud tuletõrje ajalugu, tuletõrjujate tegevust ja vanemat tuletõrjevarustust tutvustav näitus.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse päästekomandode omavaheline mõõduvõtmine toimub sel aastal kolmandat korda. Võistlusest võtavad osa Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonna päästekomandode meeskonnad. "Sellised võistlused liidavad erinevate komandode päästjaid, kes tööalaselt tihti kokku ei puutu," ütles Lõuna-Eesti Päästekeskuse päästetöödeteenistuse juht Mart Haljaste. "Lisaks parima välja selgitamisele on see koht, kus kogemusi vahetada ja üksteiselt õppida".

Parimad võistkonnad osalevad üleriigilisel võistlusel Eliitkomando 2009, mis toimub 23.-24. juulil Rakveres.


Astra Pintson-Käo
15 Juuli 2009
  Kommentaarid