Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ojuland kindlustas endale koha europarlamendi väliskomisjonis
Endine Eesti välisminister Kristiina Ojuland sai Euroopa Parlamendi väliskomisjoni täisliikmeks. Sellele kohale esitas ta liberaalide ja demokraatide fraktsioon (ALDE).

Ojulandi asumisega europarlamendi väliskomisjoni täisliikmeks jätkatakse president Toomas Hendrik Ilvese poolt omal ajal loodud traditsiooni, et Eestil on väliskomisjonis oma esindaja. Eesti kui väikeriigi esindajatel pole kunagi olnud kerge pääseda sellesse Euroopa Parlamendi kõige prestii˛emasse komisjoni. Eesmärk suudeti saavutada ka uues Euroopa Parlamendi koosseisus.

„Europarlament tegeleb kogu Euroopa Liidu huvide esindamisega, kuid loomulikult on väikeriikide huvi olla mitte ainult otsustamise juures, vaid ka otsustajate seas. Rääkisin sellest ka valimiskampaania ajal ning hea meel on tõdeda, et oleme saavutanud esimesi tulemusi,“ märkis Ojuland.

Kristiina Ojuland asub ka europarlamendi inimõiguste allkomisjoni asendusliikmeks.
Kristiina Ojuland on Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) asepresident ning Euroopa Parlamendi liberaalide ja demokraatide grupi (ALDE) delegatsiooni esimees.

15 Juuli 2009
  Kommentaarid