Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti noored tähistavad rasestumisvastaste vahendite päeva üle Eesti jututubades
Laupäeval, 26. septembril tähistavad Eesti Seksuaaltervise Liidu noorteprojekti Light&Love noored temaatilistes jututubades üle riigi rahvusvahelist rasestumisvastaste vahendite päeva, mis kannab sel aastal teemat „Sinu elu, sinu hääl: Räägime rasestumisvastastest vahenditest“.

Neljas piirkonnas üle Eesti – Põhja-Eestis Tallinnas, Lääne-Eestis Pärnus, Ida-Eestis Narvas ja Lõuna-Eestis Tartus – käivituvad sel päeval noorte algatusel jututoad, kus suheldakse vabalt ja avatult seksuaaltervisest ja rasestumisvastastest vahenditest nii omavahel kui ka teiste piirkondade noortega interneti vahendusel. Oma panuse selle ürituse õnnestumiseks annavad ka kohalike Noorte Nõustamiskeskuste spetsialistid.

“Enne seksuaaltervist ja rasestumisvastaseid vahendeid puudutavatele küsimustele vastuste saamist peavad noored oskama neid küsimusi formuleerida ehk aru saada sellest, mis info neid tegelikult huvitab, ja julgeda küsida. Rasestumisvastaste vahendite päeva jututubades hakkamegi koos esitama küsimusi ja otsima vastuseid,“ ütles rasestumisvastaste vahendite päeva Lääne-Eesti piirkonnajuht Maarja Maiste.

Noored kutsuvad jututubadesse külla spetsialiste, kes aitavad kohapeal tekkinud küsimustele vastata ja nõu anda. Samuti kuulata ära seksuaaltervisega seotuid müüte ja neile kas teadlikku kinnitust anda või ümber lükata.

„Ei ole saladus, et noortel puudub piisav ligipääs rasestumisvastaseid vahendeid puudutavale infole, vanemate ja spetsialistide käest aga tihtipeale ei julgeta küsida. Otsustasime, et kõige parem viis teavituseks on alustada noortevahelist diskussiooni,“ kommenteeris projekti Ida-Eesti piirkonnajuht Anton Dijev. „Võib-olla ei õnnestu meil samal päeval lahendada kõiki probleeme ning saada vastuseid kõigile küsimustele, küll aga üritame tekitada ilma valehäbita diskussiooni, millest kasvaks välja üle-eestiline temaatiline jututuba,“ lisas Põhja-Eesti piirkonnajuht Triin Pokk.

Eesti noorte eesmärk on viia oma eakaaslasteni sõnum sellest, et seksuaaltervise teemal tohib ja tuleb rääkida omavahel ning ka vanema põlvkonnaga, jagada informatsiooni ning otsida vastuseid oma küsimustele - seksuaaltervis ei tohi olla tabu ei igapäevavestlustes ega suhtlusportaalides internetis. Just seetõttu loovad noored spetsiaalselt rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva jaoks temaatilisi Sinu Elu rühmasid ja kasutajakontosid populaarsetes suhtlusportaalides Orkut, Facebook, Twitter, Odnoklassniki ning Vkontakte.

Kontosid sotsiaalmeedias luuakse rahvusvahelise Noorte Rakkerühma ehk Youth Taskforce ( www.Your-life.com) eeskujul, kuid Eesti noorte sõnul ei kopeeri nad rahvusvahelist algatust, vaid tahavad oma jõuga luua mugavat ja meeldivat keskkonda, kus nende eakaaslased saaksid omavahel vabalt mõtteid vahetada ja seksuaaltervise teemalist infot oma emakeeles saada.

„Internet ja sotsiaalmeedia on kaasaegsete noorte sotsiaalelu lahutamatu osa ja meie mõte on luua Internetti temaatilisi keskkondasid, mille moderaatoriteks ja autoriteks Eesti noored ise,“ ütles Lõuna-Eesti piirkonna juht Egle Rohtla.

Kontosid administreerivad Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti Light&Love noortejuhid, kes on ka Eesti rasestumisvastaste vahendite päeva jututubade eestvedajad, kaasa löövad kohalike Noorte Nõustamiskeskuste spetsialistid. Noorte küsimustele aitavad leida vastuseid Light&Love ja Eesti Seksuaaltervise Liidu spetsialistid ja arstid. „Sinu Elu“ internetirühmades ja 26. septembril toimuvates jututubades üritavad noored tekitada seksuaaltervise teemadel avaliku diskussiooni ja infovahetust, mis jäävad kestma ka peale ametliku päeva lõppu.


Lisainfo:
www.sinu-elu.com
www.lightlove.eu
www.amor.ee
26 September 2009
  Kommentaarid