Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

RM: Lazardi hinnang on objektiivne
Täna Postimehes ja viimastel päevadel teistes väljaannetes ilmunud viited Eesti Telekomi müügiotsust hinnanud Lazardi ebaobjektiivsusele ei ole kohased ega vasta tegelikkusele.

Telekomi aktsiahinna väärtust hinnanud Lazardi finantskontserni tegevusaladeks on lisaks finantsnõustamisele muuhulgas ka varahaldus, kuid erinevaid teenuseid osutatakse erinevates firmades, mida juhitakse eraldi. Telekomi aktsiate väärtust hinnanud ettevõtte tegevus on rangelt eraldatud varahaldusfirma tegevusest ning tegemist on eraldiseisva juriidilise isikuga.

Huvide konflikti välistavad ka Euroopa Liidu väärtpaberituru õigustest tulenevad nõuded, mis kehtivad kõikidele litsenseeritud investeerimisteenuste pakkujatele, sh Lazardile. Muuhulgas tuleb ka ettevõtte siseselt rakendada nn hiina müüri printsiipi, mis tähendab, et juhtimine ja infoliikumine on selgelt eraldatud.

Rõhutame samuti, et Lazard ei nõustanud Eesti riiki aktsiate müügis, vaid hindas pakkumise vastavust aktsiate õiglasele väärtusele. Lazard on ka kirjalikult kinnitanud huvide konflikti puudumist.

Oluline on ka tähele panna, et viidatud 415 000 TeliaSonera aktsiat ei kuulunud mitte Lazardile, vaid Nordeni fondi omanikele, mida haldab Lazardi gruppi kuuluv varahaldusfirma. Tegemist on vaid ühe selle firma poolt hallatava fondiga, mis moodustab väga väikese osa (alla 2%) kogu hallatavatest fondidest.


Seega ei saa Lazardi objektiivsust kahtluse alla seada ega süüdistada rahandusministrit või ministeeriumi vassimises.Kristi Jõesaar
26 September 2009
  Kommentaarid