Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

SDE: koolivõrku ei saa muuta ilma põhjaliku eeltööta
Sotsiaaldemokraadid ootavad, et valitsus asub põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kiirkorras läbisurumise asemel koolivõrgu muudatusi põhjalikult ette valmistama, kaasates sellesse protsessi ka omavalitsused.

„Põhikooli ja gümnaasiumi lahutamine puudutab sadade tuhandete inimeste elukorraldust. Seda ei saa teha uisapäisa. Valitsust on jätnud kahjuks suure hulga ettevalmistustööd tegemata,“ ütles sotsiaaldemokraadist riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg.
 
Riigikogu otsustas eile problemaatilise eelnõu teisel lugemisel katkestada, mis sunnib valitsust end kokku võtma. „See eelnõu ei ole üldse lootusetus olukorras, aga temaga tuleb teha päris kõvasti tööd, ka väga kõva selgitustööd ja valitsus peab võtma ise palju aktiivsema positsiooni koolivõrgu paika panemisel,“ lausus Kreitzberg riigikogu kõnetoolist.

Kultuurikomisjoni esimehe sõnul peab enne seaduse kinnitamist olema selge, mis on nii põhjalike ümberkorralduste tagajärjed. Põhikooli ja gümnaasiumi lahkulöömine eeldab uusi õppekavasid, muudatusi õpetajate koolitamise ja kutsehariduse süsteemis ning hariduse kvaliteedi kontrollis, rääkis Kreitzberg.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Rahvaliidu ja Roheliste fraktsioonid korraldavad 11. detsembril riigikogu konverentsisaalis ühisarutelu „Eesti tulevane koolivõrk,” mis on omamoodi jätkuks eilsele parlamendiarutelule.
26 November 2009
  Kommentaarid