Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: 2010 on Eestile kriisist väljumise aasta
Lõppeva aasta üheks suuremaks kordaminekuks peab Reformierakonna esimees kindlat edasiliikumist eurokursil, mis tähendab, et suure tõenäosusega võib Eesti aastal 2011 ainukese riigina rõõmustada euro kasutusele võtmise üle.

“2009. aasta on meie kõigi jaoks olnud keeruline ja katsumusterohke. Kevadest saati oleme tegutsenud vähemusvalitsuse eesotsas ja aastasse on mahutnud ka kahed valimised. Tööd on olnud palju, kuid paistab, et see kõik tasub end ka kenasti ära,” ütles Reformierakonna esimees Andrus Ansip laupäeval Estonia kontserdisaalis Reformierakonna 15. juubelile pühendatud Üldkogul.

“Eesti on tänu oma sisemisele tugevusele ja järjekindlusele kriisist tugevana välja tulemas. Rahvas on hoidnud kokku ja mõistnud valitsuse tehtud raskete otsuste vajalikkust,” lisas Ansip.

„Oleme kiirelt reageerinud ülemaailmsele majanduskriisile kärpides oluliselt kulusid, kuid me ei ole seda teinud eakate ja laste arvelt. Meil on hea meel, et konservatiivse eelarvepoliitika kõrval oleme kaitsnud liberaalset majanduspoliitikat, tõstnud pensione ja hoidnud end tublisti tõestanud vanemahüvitise süsteemi. Samuti suurendasime märkimisväärselt investeeringuid haridusse ja teadus-arendustegevusse,“ märkis Ansip.

Ansipi sõnul erineb Eesti oma tublidusega muust maailmast ja seda märgatakse. „Eesti seis on ELi riikidest üks parimaid. Hoolimata ülemaailmsest majanduskriisist oleme suutnud säilitada võimekuse täita eurokriteeriumid, mis tähendab, et oleme ainuke riik, kes suudab aastal 2011 eurole üle minna,“ lausus Ansip.

„Euro tulek, see ei tähenda laristamist ja laenupidu. See tähendab kasvanud usaldusväärsust Eesti vastu, suuremat kindlustunnet meile endile ning tuhandeid uusi töökohti, mida on väga vaja.“

“Kõige olulisemaks toeks kõigi nende Eesti jaoks ülioluliste otsuste tegemisel on rahva usaldus. Tänan Eesti rahvast ja meie partnereid selle mõistmise ja väga vajaliku toe eest, mille najal me Eesti uut tõusu ehitame. Rahva usaldusega jätkame järgmisel aastal Eesti europüüdlusi ja pingutusi majanduse tervendamiseks. 2010 saab Eesti jaoks olema kriisist väljumise aasta,” lausus erakonna esimees.
12 Detsember 2009
  Kommentaarid