Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu linnapea võttis Bolzanos üle Europeade 2011 korraldamisõiguse
Tartu linnapea Urmas Kruuse võttis Põhja-Itaalias, Bolzanos üle Euroopa suurima rahvakunstifestivali Europeade korraldusõigused. Bolzano spordihallis toimunud festivali lõppkontserdil anti Urmas Kruusele üle festivali lipp ning sooviti Tartu linnale edu festivali ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Tartu linnapea tervitas ja kutsus hoogsa lauluga lõputseremoonial viibinud 4000 esinejat ja külastajat järgmisel aastal Tartusse.

Tartu delegatsioon kohtus Bolzanos Europeade keskorganisatsiooni, Bolzano linnapea Luigi Spagnolli ja Bolzano festivali korralduskomitee liikmetega ning tutvus festivalikorralduse kõikide detailidega.

„Olgugi, et Tartul on rohkelt kogemusi suurürituste korraldamisel, seab Europeade festival meile uusi väljakutseid ja teistsuguseid korraldustingimusi, millega me varem kokku pole puutunud. Üks-ühele ei saa ühtegi festivali ühest linnast või riigist teise kohta tõsta,“ ütles Kruuse. Ta lisas, et Tartu tahab festivali läbi viia kõige kõrgemal tasemel lisades sellele tartulikku omapära. „Kõige tähtsam on luua esinejatele parimad tingimused oma rahvakunsti esitamiseks ja Tartu nautimiseks.”

Rahvakunstifestival Europeade toimub Tartus järgmise aasta juulis koos Tartu hansapäevadega ning selleks ajaks on Tartusse oodata 4000 esinejat ja mitmeid tuhandeid välisturiste ja -ajakirjanikke. Tartusse oodatakse 20.-24. juulini 2011. aastal ligi 200 kultuurikollektiivi ja esinejat ning sellesse nädalavahetusse on planeeritud umbes pooltuhat esinemist ja kontserti, rongkäik, festivaliõhtud, käsitöölaadad, riikide tutvustused jpm.

Euroopa suurimat rahvakultuurifestivali peetakse alates 1964. aastast. Peaaegu poole sajandi pikkuse traditsiooniga festivalil on osalejaid kõigist Euroopa riikidest.


Helle Tolmoff
27 Juuli 2010
  Kommentaarid