Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

President Ilves külastab Setomaad
President Toomas Hendrik Ilves viibib kahepäevasel ringsõidul Setomaal, osaledes täna ka Mikitamäel toimuva Seto Kuningriigi päeva avamisel.

President Ilvese sõnul sõltub Eesti kui riigi tulevik ja tugevus meie oskusest säilitada olemasolevat väärtuslikku ja kordumatut ning teisalt lõimida seda pagasit uute ideedega. "Seto unikaalne kultuur ja kombestik, näiteks seto leelonaised, väärivad riiklikku kaitset ning vastavasse riiklikku arengukavasse tuleb suhtuda sisuliselt ja tähelepanelikult," lisas Eesti riigipea.

President Ilves osales reedel Väiko Kuningriigi üritustel Laossinas, kohtus Mikitamäe ja Värska juhtidega ning Setomaa külavanematega. Külavanemate ümarlaual Lobotka külas keskenduti noorte maale elama ja tööle asumisele.

"Noored lähevad, ja me ei saa neid takistada, maailma avastama, aga meie ülesanne on nad ühel hetkel tagasi tuua. Tuleb luua side noore ja tema kodukoha vahel, et kui ta kunagi on valmis maale tagasi tulema, on see tema kodu, mitte mahajäetud koht. Piisavalt suur hulk eestlasi ei ole endale teadvustanud, milline luksus on elada maal. Meie asi on seda oma elude näitel propageerida," märkis president Ilves.

Eesti riigipea lisas, et inimesed, kes tulevad maale elama on ettevõtlikud, lahendusi leidvad ja väljakutsetele avatud. "Tegelikult on see Eesti riigi püsimajäämise küsimus. Riik peab huvituma sellest, et ka riigi tagumises osas oleks elu," nentis president Ilves.

President külastas kohalikke ettevõtteid Värska Vesi, Värska Sanatoorium ning Saatse Pansionaati ja Seto muuseumi.
07 August 2010
  Kommentaarid