Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti kalanduse areng eeldab teadusasutuste koostööd
Kohtumisel Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseniga arutas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ühe teemana Eesti ühtse kalanduse info-, koolitus- ja nõuandekeskuse loomisega seotud küsimusi.

Kalandussektori konkurentsivõime parandamist, kalavarude säästvat majandamist ning kalanduse valdkonnas tegutsevate ettevõtjate suurt koostöövajadust arvestades on näinud Põllumajandusministeerium vajadust luua kalanduse sektoris ühtne keskus, kust on sektori esindajatel võimalik saada kaasaegset informatsiooni, oskusteavet, koolitust ja nõuannet.

„Ministeerium loodab, et keskus käivitub Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlaste ja ekspertide koostöös,” nentis põllumajandusminister. „See eeldab kahe institutsiooni omavahelist kokkulepet.”

Keskuse projekti rakendatakse EKFi meetme 3.1 ”Ühistegevused” tegevuse ”Muud ühistegevused” raames.

Keskuse esmasteks ülesanneteks on kalandusinfo veebilehe loomine, kuhu on koondatud kogu kalandussektori (kalapüük, kalakasvatus, kala töötlemine, kalakaubandus) informatsioon, kalanduse valdkonna andmete kogumine, analüüsimine ja sünteesimine ning koostöö loomine ettevõtete ja teadlastega. Samuti on esmaste plaanide hulgas kalandussektori koolitus- ja nõustamisvajaduste kaardistamine, koolitajate ja nõustajate võrgustiku loomine ning vajalike koolitusprogrammide ja nõuandetoodete väljatöötamine.
13 August 2010
  Kommentaarid