Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Laar: Moldovas tuntakse Eesti kogemuse vastu elavat huvi
Maailmapanga ja Moldova peaministri kutsel Moldovas viibiv IRLi esimees Mart Laar kõneles Eesti kogemusest reforme teostada sealse valitsuse liikmetele, kõrgematele riigiametnikele ning parlamendikomisjonide esimeestele.

Laar kohus eraldi peaminister Vladimir Filati, samuti riigiministri ja IT-ministriga. Laari sõnul tuntakse Moldovas Eesti kogemuse vastu elavat huvi.

Ta rõhutas, et nõuannetele vaatamata tuleb Moldoval oma tee valida ning pakutust kasutada seda, mis neile sobib. "Õppida saab peamiselt seda, et reformidega ei tohi venitada, need tuleb kiiresti ära teha," lausus Laar.

"Kommunistide pikka aega kestnud valitsemine on Moldova arengut pärssinud, kuid praegune valitsus on täis otsustavust riik keerulisest olukorrast välja tuua," sõnas IRLi esimees.

Tema hinnangul on Moldova valitsus 10 kuuga suutnud palju ära teha, peamine probleem on kommunistide valitsemisaja lõpuks 17 protsendini kasvanud eelarvepuudujääk, mida on siiski vähendada suudetud.

Mart Laari sõnul tuleb Moldovat aidata, kui tal abi vaja on.
13 August 2010
  Kommentaarid