Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: välistan koostöö Savisaarega ja astmelise tulumaksu
Täna kogunenud Reformierakonna juhatus välistas järgmisel valitsemisperioodil koostöö Savisaarega ja astmelise tulumaksu kehtestamise.

Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul ei näe Reformierakond mingisuguseid võimalusi, et Edgar Savisaarega tulevikus koostööd teha. „Me välistame selle variandi täielikult, samamoodi nagu oleme kindlalt vastu astmeliselt tõusva tulumaksu kehtestamisele. Savisaarlik juhtimisstiil Tallinnas on teravas vastuolus ausa, läbipaistva ja tervest mõistusest lähtuv poliitilise kultuuriga,“ ütles Ansip.

Ansip hinnangul on töö hea majanduskeskkonna nimel Eesti tuleviku võtmeküsimus. „Inimeste heaolu saab toetuda vaid tugevale majandusele ja stabiilsele kasvule, mis annab võimaluse pakkuda nii paremaid teenuseid peredele, kui ka turvalisust laiemalt või näiteks tõsta pensione.“
„Kindlasti ei pea me võimalikuks astmelise tulumaksu kehtestamist, mis halvaks Eesti majanduse ja teeks seega vaesemaks kõiki eestimaalasi, karistades eriti neid, kes soovivad rohkem tööd teha. Savisaare astmelist vaesust loov maksutõus - see on investeeringute ja uute töökohtade eemale peletamine. Maksusüsteem peab olema kasvu ning töökohtade loomist soodustav,“ lausus Reformierakonna esimees.

„On oluline säilitada senine ühetaoline ja lihne maksusüsteem, jätkata Eesti ettevõtluskeskkonna soodsamaks muutmisega ning pikemas plaanis ka üksikisiku tulumaksu alandamisega 18%le. Kindlasti ei loobu me majanduskasvu soodustava ettevõtete tulumaksuvabastusest,“ kinnitas Ansip.
10 November 2010
  Kommentaarid