Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tarmo Mänd: saartevaheline praamiliiklus peab olema kiire ja taskukohane
Kommenteerides täna Riigikogus tagasi lükatud ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõud, toonitas rahanduskomisjoni aseesimees Tarmo Mänd, et Reformierakonna eesmärk on kindlustada, et saartevaheline praamiliiklus oleks inimestele võimalikult mugav, kiire ja taskukohane.

Tarmo Männi sõnul soovib Reformierakond rakendada praamivedudel saarte püsielanikele ja saartel registreeritud autodele 50% hinnasoodustust. ’’Praegusel hetkel kehtivad Saaremaa ja Hiiumaa üleveol reisijapileti hinna soodustused 50% ulatuses vaid pensionäridele ja õpilastele. Saartele registreeritud autodele tehakse hinnasoodustust 30% ulatuses. Seega laieneks soodustuste saamine kõigile püsielanikele,’’ lausus Mänd.

Männi sõnul on Reformierakonna plaan saartele registreeritud autode soodustuse määra tõsta 20% võrra. ’’Arutatud on ka võimalust, kus 50% sõidusoodustuse saaksid saartel registreeritud autode kõrval kõik saartele kauba veoga tegelevad autod. Nimetatud soodustuste sisseviimisel poleks tänase piletimüügi korralduses tarvis midagi muuta peale soodusmäära. Muuta poleks tarvis ka seadusandlust,’’ toonitas Mänd.

’’Tegemist on regionaal-poliitiliste muudatusega saartel elamise heaolu parandamiseks ja saarte arengu hoogustamiseks, kus täiendavad riigieelarvelised vahendid soodustuste tegemiseks on suunatud otse saarte elanikele ja ettevõtlusele.’’

Hinnasoodustused saarte püsielanikele ja saartel registreeritud autodele sisalduvad Reformierakonna transpordipoliitika programmis: www.reform.ee/transport
10 November 2010
  Kommentaarid