Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Regionaalminister Kiisler kohtub Gruusia ametivennaga
Sellel nädalal, 3.-6. jaanuarini viibib regionaalminister Siim Kiisleri kutsel Eestis Gruusia regionaalarengu- ja infrastruktuuri minister Ramaz Nikolaishvili.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on külaliste sooviks tutvuda Euroopa Liidu ja Eesti koostööga. „Oleme Eestis ellu viinud regionaalpoliitiliste investeeringute programme, mis aitavad luua võimalusi ja töökohti ka väljaspool suuri linnu. Meie järgmise rahastamisperioodi eesmärk on tugevate regionaalsete keskuste väljaarendamine. Regionaalpoliitika pole vaid ääremaade eest muretsemine - ka Eesti väiksemad linnad peavad saama uue hingamise. See kindlustab ka tagamaade arengu," ütles Kiisler.

Visiidi käigus kohtub Gruusia regionaalarengu- ja infrastruktuuri minister Nikolaishvili majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ning Eesti-Gruusia parlamendirühma liikmetega, tutvub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tööga ning külastab IKT Demokeskust. Lisaks kohtuvad Gruusia delegatsiooni liikmed Eesti Linnade Liidu ning Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajatega.

"Grusiinide regionaalpoliitika trump on kindlasti jõuliselt läbi viidud haldusreform, mille tulemusena on nende omavalitsused oluliselt suuremad kui Eestis. Keskmise omavalitsuse suuruseks Gruusias on 80 000 inimest, Eestis ei ole veel paraku olnud poliitilist julgust neid pikas perspektiivis hädavajalikke otsuseid langetada," selgitas regionaalminister Kiisler.

2010. aasta oktoobris viibis regionaalminister Siim Kiisler visiidil Gruusias. Visiidi raames toimunud kohtumisel Gruusia regionaalarengu ja infrastruktuuri ministri Ramaz Nikolaishviliga allkirjastasid ministrid ministeeriumite vahelise regionaal- ja kohaliku omavalitsuse poliitika alase koostöö memorandumi.

04 Jaanuar 2011
  Kommentaarid