Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei- ja Piirivalveamet annab välja uusi dokumente
1.jaanuarist muutusid isikutunnistuse ehk ID-kaardi kujundus ja turvaelemendid. Lisaks hakkas Politsei- ja Piirivalveamet Eestis elavatele välismaalastele, kes ei ole Euroopa Liidu kodanikud, isikutunnistuse asemel välja andma uut liiki dokumenti - elamisloakaarti.

Turvalisuse ja võltsimiskindluse tagamiseks uuendati 1. jaanuarist ID-kaardi kujundust ja turvaelemente. ID-kaardi funktsioonid jäid siiski samaks, seega ei too uuendused tavakasutaja jaoks e-teenuste kasutamisel olulisi muutusi.

Teise muudatusena väljastatakse välismaalastele, kes elavad Eestis elamisloa või elamisõiguse alusel ning kes ei ole Euroopa Liidu kodanikud, uut liiki dokumenti - elamisloakaarti. Varem kanti elamisloaandmed välismaalasele väljaantavale ID-kaardile ning kleebisena tema reisidokumenti, kuid kleebiste taotluste vastuvõtmine on alates 1.jaanuarist lõpetatud ning vastavad andmed kantakse nüüdsest ainult elamisloakaardile. Kaardile, millega saab e-teenuseid kasutada samamoodi nagu ID-kaardiga, kantakse lisaks välismaalase elamisloaandmetele ka tema sõrmejäljekujutised.

Kuna ID-kaarti ja elamisloakaardi uuendused suurendavad mõlema dokumendi tootmiskulusid, muutusid ka nende dokumentide riigilõivu määrad. Täpsem info riigilõivu määrade kohta on saadaval Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel ja riigilõivuseaduses (www.riigiteataja.ee<http://www.riigiteataja.ee>).

Uute dokumentide väljaandmine ei mõjuta varem väljastatud dokumentide kehtivust.
Rohkem infot ID-kaardi ja elamisloakaardi kohta saab Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel www.politsei.ee<http://www.politsei.ee> ja kliendiinfo telefonil 612 3000.


Pildid uue ID-kaardi ja elamisloakaardi näidistest leiate meie kodulehelt http://www.politsei.ee/et/uudised/uudis.dot?id=154915


Ene Vihtla
03 Jaanuar 2011
  Kommentaarid