Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Urve Palo: valitsusliit ilmutas laste suhtes hoolimatust
Valitsusliidu saadikud lükkasid täna riigikogus tagasi sotsiaaldemokraatide eelnõu, mis oleks tühistanud tulumaksu määra langetamise 2015. aastal, et võimaldada tõsta samal ajal lapsetoetusi.

Menetlusest välja kukkunud eelnõu eesmärgiks oli tõsta järgmisel aastal pere esimesele ja teisele lapsele makstavat toetust. Rahalise katte selleks oleks andnud loobumine tulumaksu määra üheprotsendilisest alandamisest.

„Koalitsioonipoliitikud näitasid taas üles täielikku hoolimatust laste suhtes. Kahetsusväärselt seisavad nad kui kalju selle eest, et lapsetoetus jääkski napile 19 eurole. Jutud sellest, et toetuste tõstmiseks pole raha, ei kannata mingit kriitikat. Asi on vaid valikutes,“ ütles Palo.

Sotsiaaldemokraatide ettepaneku elluviimine hoiaks Palo sõnul ära riigi tulude vähenemise 80 miljoni euro võrra. „Selle raha saaks kohe suunata lastega peredele. Tulumaksu alandamine 21 protsendilt 20 protsendile on lausa küüniline olukorras, kus lapsetoetus püsib alates 2003. aastast 19 eurol,“ rääkis Palo. „Reformierakonna aegunud valimisloosungi täitmine pole enamike Eesti inimeste huvides. Laste tõhusam toetamine on tulumaksu langetamisest kordades olulisem, mistõttu tuleb vastavat maksusätet muuta.“

Kui 2000. aastal moodustasid kulud riiklikele peretoetustele 1,37% SKTst, siis praeguseks on need langenud häbematult madalale 0,55 protsendile, lisas Palo.
18 Veebruar 2014
  Kommentaarid