Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lapsed saatsid president Ilvesele ligi 12 000 joonistust headest Eesti asjadest
Vabariigi Presidendi joonistusvõistlusele “Meie Eesti head asjad” laekus 11 895 laste joonistust, millest üle poolesaja eksponeeritakse koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega vabariigi sünnipäevapidustustel väliplakatitel Eesti suuremates linnades – Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Haapsalus ja Rakveres.

President Toomas Hendrik Ilvese 2013. aasta lõpus tehtud üleskutse ajendiks oli soov pakkuda inimestele mõtlemisainet ja rõõmu oma riigi üle, võtta koos lastega aeg maha ja mõtiskleda, mis teeb Eestist hea koha elamiseks. Riigipea saatis vastavasisulise kirja kõikidele Eesti koolidele, lasteaedadele, lastekodudele, laste turvakeskustele ja huviringide eestvedajatele.

Saabunud joonistused on üleval virtuaalsel näitusel Toomas Hendrik Ilvese Facebook’i keskkonnas aadressil fb.com/thilves. Otsingumootori abil saab leida nii enda kui ka sõprade töid.

Lapsed hindasid Eesti puhast loodust, nelja aastaaega, häid toiduaineid, kõrge tasemega koole, õpetajaid, arste, kaitseväelasi. Oluliseks peeti sõpru, perekonda ning lemmik- ja metsloomi. Äramärkimist leidsid meie huvitav ajalugu ning traditsioonid, rahvariided, laulu- ja tantsupeod. Samuti meie riigi tehnoloogilised saavutused nagu Skype ja EstCube.

„10–15 aasta pärast hakkavad tänased lapsed kujundama meie riiki. Ootasin huviga nende ettekujutust Eestist ja olen siiralt rõõmus nii suure hulga joonistuste üle,“ lisas president Ilves.

Vabariigi Presidendi Kantselei ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse koostöös jõuavad paljud joonistused vabariigi sünnipäevapidustustele. Plakatite, mis jäävad linnatänavatele viieks nädalaks, trükkimist rahastas EAS. Kampaania maksumus on ligi 5000 eurot. Väliplakatitel eksponeeritud tööde valikul lähtuti põhimõttest, et esindatud oleks võimalikult paljude eri kohtade lapsed. Töid on nii suurlinnadest kui ka väikesematest kohtadest nagu Luige, Ülenurme, Iisaku, Kõpu, Vormsi.

“Vahva on vaadata seda ettevõtlikust meie väikeste kunstnike poolt ja usume, et toredate joonistuste näitus linnaruumis rõõmustab igatüht,” ütles EASi turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor Katrin Aunpu.

Joonistuskonkursi loovlahenduse töötas välja agentuur Hmmm ning tehnilise lahenduse Goal Marketing. Joonistuste sorteerimisel ja Facebooki virtuaalsele näitusele sisestamisel olid Vabariigi Presidendi Kantselei töötajatele abiks kolm vabatahtlikku - Karoli Loo (Eesti Punasest Ristist) ja Britt Järvet ning Kaimo Kukk (Eesti Õpilasesinduste Liidust).

2011. aasta lõpus tegi president Ilves üleskutse „100 põhjust, miks on Eestis hea elada“. Üheskoos koguti vabariigi sünnipäevaks ligi 1500 Eesti eelist. Ka siis sai Vabariigi Presidendi Kantselei ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse algatusel meie riigi sünnipäeva nädalal näha neljas Eesti suuremas linnas väliplakateid. 2013. aasta Kuldmuna loovkonkursi galal pärjati presidendi üleskutse "100 Eesti eelist" kuldmunaga.
21 Veebruar 2014
  Kommentaarid