Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jaanuaris kasvasid vandalismi ja murdvarguste kahjud üle 60 protsendi
Käesoleva aasta esimesel kuul maksis If Kindlustus oma klientidele 2095 kahjujuhtumi eest 3,09 miljonit eurot hüvitisi. Detsembriga võrreldes kasvas jaanuaris vandalismi ja murdvarguste kahjude arv üle 60 protsendi, ulatudes 42-ni.

Aastaga on hüvitatud kahjude arv langenud 4 protsenti, kuid hüvitatud summa tõusis 7,5-e protsendi võrra. Suurimad jaanuarikuu väljamaksed olid kaskokahjudes, kus If korvas veidi üle 1,08 miljoni euro, varakahjusid hüvitati veidi üle 1,1 miljoni ja liikluse omasid 800 000 euro ulatuses.

Jaanuaris teatatud vandalismi juhtumitest olid enamus seotud hoonete akende, uste ja reklaamtahvlite lõhkumistega, teatati ka kahest graffiti juhtumist. Murdvargusi registreeriti jaanuaris 14.

If Kindlustuse varakindlustuse osakonnajuhi Argo Karo sõnul on vandalism tihti seotud vargusega või selle katsega. „Hoolimata vandaali eesmärgist kuuluvad vandalismi ja varguse kahjud hüvitamisele tavalise kodukindlustuse alt, välja arvatud minipakti puhul. Soovitame inimestel kodust pikemaks ajaks lahkudes sellest ka naabreid teavitada ning võimalusel paigaldada valveseade, mis sissemurdmisest märku annaks. Samuti võiks kodus põlema jätta mõne valgusallika ning paluda kellelgi postkasti tühjendada, “ lisas Karo.

Varakahjudest teatati jaanuaris 366 juhul ning nende arv tõusis aastataguse ajaga 5,8 protsenti. 53 protsenti kahjudest oli tingitud veeavariist ning 11-l protsendil oli õnnetuste põhjuseks vandalism, murdvargus või röövimine.


Reisikahjudest teatati jaanuaris 214 korral ning õnnetusjuhtumikahjusid registreeriti 122.
27 Veebruar 2014
  Kommentaarid