Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

IRL korraldab Venemaa Ukraina-vastase agressiooni vastu meeleavalduse
IRLi rahvuslaste ühendus korraldab täna kell 12 Vene saatkonna ees Tallinnas meeleavalduse Vene vägede Ukrainasse sissetungi vastu.

„Meeleavaldusega avaldame igakülgset toetust Ukrainale ja juhime tähelepanu, et Vene Föderatsiooni agressioon suveräänsele Euroopa riigi vastu tuleb üheselt hukka mõista ja lõpetada. Venemaa rikub rahvusvahelist õigust, viies teise suveräänse riigi territooriumil oma väed. Sisuliselt on tegemist Ukraina okupeerimisega,“ rääkis IRLi rahvuslaste ühenduse esimees Tarmo Kruusimäe.

Kruusimäe sõnul tuleb Venemaale anda resoluutne signaal, et Ukraina ei ole üksi ja sõjaline tegevus Ukraina vastu on Venemaale tõsiste tagajärgedega.

Euroopa paralamendi saadik Tunne Kelam ütles, et Venemaa näol on tegemist suurriigiga, mille poliitikaks on omaenda huvide teostamine naabrite suveräänsuse ning rahvusvahelise õiguse süstemaatilise rikkumise arvelt. Sõjalise jõu kasutamine Ukraina euroopaliku arengusuuna ning territoriaalse terviklikkuse vastu ohustab Kelami hinnangul kõigi Ida-Euroopa riikide julgeolekut.
02 Märts 2014
  Kommentaarid