Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veebruar tõi autoturul kerge tõusu
Uute sõiduautode müük tegi veebruaris kerge tõusu, ja kui jaanuar oli jäänud tagasihoidlikumaks võrreldes eelmise aasta algusega, siis veebruar osutus möödunud aasta küünlakuust veidi edukamaks. Kuigi sõiduautode osas jäädakse kahe kuu kokkuvõttes veel mullu samale perioodile napi 1% alla, siis natuke hoogsama tarbesõidukite müügiga kokku on kogu uute autode turg 1% jagu plusspoolel.

Veebruaris müüdi 1389 uut sõiduautot ja aasta esimese kahe kuu kokkuvõttes on sõiduautosid klientidele kätte toimetatud 3027 tükki. Möödunud aastal oli see number 3066. Automarkidest on jätkuvalt edukaim Toyota 195 müüdud sõiduautoga ning talle järgnesid Peugeot ja Renault, vastavalt 115 ja 114 müüdud autoga.

Hoolimata asjaolust, et eriti talviseks tänavust veebruarit nimetada on raske, läksid talvekuule omaselt mudelite poolel taas hästi autoostjatele peale maasturid. Esikohale tõusis Honda CR-V, milliseid müüdi 65. Järgnesid Nissan Qashqai ja Toyota RAV4, vastavalt 64 ja 63 müüdud autoga. Talvekuu kohta üllatavalt edukaks osutus ka elektriautode müük, sest neid müüdi veebruaris koguni 26 tükki, millest valdav enamik olid Nissan Leaf mudelid.

„Maasturid ja crossoverid on Eestis jätkuvalt populaarsed, ja seda läbi aasta,“ tõdes Fakto Auto müügidirektor Leino Luik. „Rohkem sõltub ikka uute mudelite müügile saabumisest, sest veebruari müüduimad mudelid olid suhtelisel uus Honda CR-V ja Nissani uhiuus Qashqai mudel.“

„Mis aga puutub elektriautodesse, siis sedavõrd hea tulemus veebruaris oli tõesti veidi üllatav,“ kommenteeris Leino Luik. „Kusjuures oskan meie Nissan Leafi puhul öelda, et päris mitmed elektriautod osteti eraisikute poolt. Elektriauto müügis võib minu meelest välja tuua kolm lainet: esimesi ostsid tõelised entusiastid, kes juba ootasid neid, teine periood oli veidi vaiksem aeg, ja nüüd on käsil kolmas laine, kus elektriautode müük on taas tõusmas. Inimesed hakkavad aina rohkem aru saama, et elektriauto on päris hea alternatiiv. Ja kindlasti on elektriautode ostmisel tulevikus abiks ka uus seaduseelnõu.“

Elektriautode toetuse seaduse muutmise eelnõule, mis hetkel Riigikogu käsitluses, ja mis võimaldab tulevikus saada toetust eraldi ka akude liisimisel, andis heakskiidu ja jagas mõningaid näpunäiteid ka AMTEL.

Tarbesõidukite poolel osutus veebruaris edukaimaks müüjaks Citroen, milliseid toimetati klientidele kätte 69 tükki. Järgnesid Renault ja Ford, mõlemad 30 sõidukiga. Veoautode segmendis läksid veebruaris kõige paremini kaubaks Scania veokid, milliseid müüdi 29 tükki. Mercedes-Benzi ja Volvo veokeid müüdi veebruaris vastavalt 12 ja 9. Üldse müüdi veebruaris 278 tarbesõidukit.
05 Märts 2014
  Kommentaarid