Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sindis hukkus tulekahjus vanem mees
Täna hommikul teatati tulekahjust Sindis Pärnu maanteel asuvas sotsiaalmajas, kus põles 3. korrusel korter. Kustutustööde käigus leiti korteri põrandalt vanem mees, esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse hooletusest suitsetamisel.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 5.59. Häirekeskusesse helistanu sõnul võis korteris olla inimene. Päästjad alustasid koheselt kannatanute otsimisega põlevast korterist, hukkunud vanem mees leiti korteri põrandalt. Päästjate sõnul oli korteri laes olemas suitsuandur ning selle sees ka patarei, kuid päästjate saabudes andur ei töötanud.

Menetlusinspektori esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse hooletusest suitsetamisel. Põlenud korterist leiti ka üks tühi Vene maksumärkidega sigaretipakk. Korter hävis tules, naaberkorteritesse tulekahju ei levinud. Alumise korruse korter sai kahjustada kustutusveest.

Lääne päästekeskuse juhi asetäitja tuleohutusjärelevalve alal Indrek Laanepõllu sõnul näitab tänahommikune sündmus järjekordselt väga selgelt, et kodudes ei ole suitsuandureid või ei ole need töökorras. „Tulekahjus hävinud korterist küll leiti suitsuanduri jäänused, kuid ei päästjad ega teised elanikud ei kuulnud suitsuanduri helisignaali, samuti ei töötanud üheski kõrvalkorteris suitsuandur, kuigi suits levis ka nendesse ruumidesse,“ sõnas Laanepõld. „Päästeamet alustab alates 10. märtsist jõuliselt kodude kontrollimist, veendumaks, et küttesüsteemid ja elektripaigaldised on korras ja suitsuanduri olemasolu on tagatud. Samuti peab olema kortermajades, kus on küttekolded, inspektorile ette näidata korstnapühkija akt“.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud juba 17 inimest. Läbivaks probleemiks on traagiliste õnnetuste puhul olnud hooletus suitsetamisel, samuti elupäästva suitsuanduri puudumine või selle mittetöökorras olek.
07 Märts 2014
  Kommentaarid