Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti riigipea kohtus Jaapani keisriga
President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves kohtusid täna Tokios Jaapani keiser Akihito ja keisrinna Michiko’ga

Eesti-Jaapani suhete sügavust ja perspektiivi näitab nii president Ilvest saatev arvukas äridelegatsioon kui ka kahe maa tihenevad haridus- ja kultuurikontaktidid. Jaapan, G7 liige, on Eesti lähedane liitlane Aasias, meie oluline majandus- ja äripartner, rõhutas president Ilves.

Eesti ja Jaapani vastastikune huvi on eelkõige suunatud tulevikku, kus meid liidab kindlasti koostöö info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas ning küberjulgeoleku eest seismisel, samuti järjest tihedamad majandussuhted ettevõtjate vahel, ütles Eesti riigipea.

„Kui Euroopas hakatakse sageli otsima põhjendusi, miks midagi uuenduslikku – ka e-riigi loomisel – ei saa teha, siis Jaapanis öeldakse: „Huvitav idee. Kuidas me saaksime seda teha?“ tunnustas president Ilves kohtumisel keisripalees Jaapani innovaatilisust.

Ta nimetas Jaapanit ja Eestit paljudes olulistes küsimustes sarnaselt mõtlevateks riikideks, kes mõistavad vastutustundlikkuse vajalikkust nii oma majandus- ja rahanduspoliitika kui ka rahvusvaheliste suhete kujundamisel.

Täna peab Eesti riigipea poliitilistel ja majanduslikel teemadel kõnelusi peaminster Shinzõ Abe’ga, kelle kutsel ta Jaapanisse visiidile saabus ning parlamendi ülemkoja spiikri Masaaki Yamazaki’ga. Samuti kohtub president Ilves, keda saadab arvukas äridelegatsioon, infotehnoloogiapoliitika valdkonna eest vastutava ministri Ichita Yamamoto’ ja väliskaubandusorganisatsiooni JETRO esimehe Hiroyuki Ishige’ga.

Eile kõneles Eesti riigipea Jaapani Uue Majanduse Kojas (Japan Association of New Economy - JANE), esines loenguga Waseda Ülikoolis, kohtus kohaliku ja välismeediaga Tokio Rahvuslikus Pressiklubis ning külastas Microsoft Japan peakorterit, kus toimus Eesti ja Jaapani idufirmade tutvustus investoritele. Ta kinkis JANE’i asutajale, gigantettevõtte Rakuten – ajakiri Forbes paigutas mullu Rakuteni maailma kümne innovatiivseima ettevõtte hulka – suuromanikule Hiroshi Mikitani’le nimelise Eesti ID-kaardi ja mobiil-ID testkoopiad, kuna tegu on Jaapani ülimõjuka riiklike e-teenuste arendamist toetava ettevõtjaga.
07 Märts 2014
  Kommentaarid