Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pevkur tutvus nädalavahetusel Värska piirivalvekordoni töö ja idapiiri turvalisusega
Laupäeval külastas siseminister Hanno Pevkur Värska piirivalvekordonit ja osales piirivalvuritega ühisel idapiiril tehtud patrull-lennul.

Siseministri sõnul oli hea näha, et idapiiril töötavate piirivalvurite motivatsioon on kõrge. "Väga heal tasemel kordon, korralik varustus ja hea sisekliima andsid kinnitust, et Eesti idapiiril töötavad mehed ja naised teevad kõik endast sõltuva Eesti territooriumi kaitseks," märkis siseminister.

Minister osales ka koos piirivalvuritega maismaapiiri patrull-lennul Pihkva järvest Läti piirini. "Võime oma piirivalve lennusalga meeste üle uhkust tunda. Tõelised profid, kes annavad piiri valvamisel tõsise lisapanuse," märkis minister ja kinnitas, et Värska kordoni kopteriplats on oluliselt laiendanud kopteri opereerimisvõimekust ning sündmustele reageerimise kiirust, mis omakorda on muutnud Euroopa Liidu idapiiri oluliselt turvalisemaks ja kindlamaks.

Piirivalve tehnilist võimekust idapiiril tõstab ka sel aastal EL Välispiirifondi kaasrahastusel soetatud ning Alajõe kordonis teenistuses olev hõljuk PVH-3 „Rannapuura“. Hõljuk on varustatud kaasaegsete juhtimis- ja navigatsiooniseadmete, soojuskaamera ning kraanaga, mis hõlbustavad piiri valvamist ja hätta sattunud inimeste aitamist. Pardal oleva soojuskaamera abil saab pimedal ajal või udus eksinud inimest otsida kuni 1500 meetri kauguselt.

Siseministeerium soovib lähiaastail Euroopa Liidu Sisejulgeolekufondi vahendite toel välja vahetada vananevad piirivalve patrullsõidukid, vajadusel ka ATV-d, mootorsaanid ja muud erisõidukid. Juba sellel aastal võetakse kõikides kordonites kasutusele moodsad öövaatlusseadmed, millega paraneb piiri valvamise võimekus pimedas.

Värska kordoni vastutusalasse kuulub 47 km pikkune piirilõik, millest 21 km järvepiiri jagab Eesti Lämmijärvel ja Pihkva järvel Venemaaga. Kordonis töötab 33 inimest ja kaks teenistuskoera, kordon on varustatud maastikusõidukite, mootorkelkude, ATV-de, mootorpaadi ja muude piiri valvamiseks vajalike sõidukitega. Piiri valvatakse patrullidega nii maal, õhus kui järvel, aga ka vaatluskaamerate ja radari abil.
07 Aprill 2014
  Kommentaarid