Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sotsiaalminister Helmen Kütt: Muhu saab koduks mitme valla eakatele saarlastele
Muhu ja kolme Ida-Saaremaa valla koostöös valmis Muhu saarel Liival hooldekeskus, kus on kohti 50 eakale saarlasele. Keskus annab tööd 22 inimesele.

Muhu Hooldekeskuse SA asutasid Muhu, Orissaare, Pöide ja Laimjala vald. Täna kl 13 avab keskuse sotsiaalminister Helmen Kütt, kelle sõnul on valdade koostöö eeskujuks ka teistele omavalitsustele. „Muhumaa hooldekodu on hea näide sellest, kuidas vallad saavad üheskoos oma eakate eest hoolitseda,“ ütles minister. „Hoolealustele on oluline see, et nende uus kodu on kodukoha lähedal. Nii on ka omastel lihtsam külla tulla.“

Hooldekeskuses asub ka päevakeskus, kus eakad saavad veeta aega, kasutada arvutit ja internetti, külastada raamatukogu, vaadata TVd jmt. Hooldekeskuses asub söökla, edaspidi on kavas avada supiköök. Keskuses töötab pesumaja.

Muhu hooldekeskust ehitati 2009–2013. Projekti rahastati 65% ulatuses Euroopa Liidu struktuurifondide meetmest „Kohalike avalike teenuste arendamine“ investeeringutoetuste (KOIT) kava alusel, ülejäänu panustasid vallad.

08 Aprill 2014
  Kommentaarid