Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Metalli kokkuostjate kontrolliks luuakse täiendav võimalus
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus saatis ministeeriumitele kooskõlastamiseks seadusemuudatuse, mis lubab Keskkonnainspektsiooni ning Politsei- ja Piirivalve ametnikel tulevikus teha metalli kokkuostukohtades ametivormi kandmata kontrollmüüke.

„Eraisikutelt on keelatud vastu võtta näiteks elektrikaableid, liiklusmärke, kaevuluuke ja raudteerööpaid ning kontrollostuga on võimalik testida, kas metalliärid sellest keelust ka kinni peavad," selgitas Keit Pentus-Rosimannus.

Olukorra tõsidust kirjeldab aprilli alguses tehtud reid Tallinna ja Harjumaa metalli kokkuostukohtadesse, kus avastati, et seadust rikutakse enam kui pooltes kontrollitud ettevõtetes. Rikkujate hulgas oli ka neid, keda on juba varem korduvalt sama asja eest karistatud.

Jäätmeseaduse kohaselt saab metalli ebaseadusliku kokkuostu eest määrata füüsilisele isikule trahvi kuni 300 trahviühikut ehk 1200 eurot ning juriidilisele isikule kuni 32 000 eurot.

Keskkonnainspektsiooni ning Politsei- ja Piirivalveameti ühine tegutsemine koos võrguettevõtjatega on andnud häid tulemusi ja metallivargused on vähenenud. Reidide tulemusena on inspektsioon viimasel kahel aastal alustanud 60 väärteomenetlust.

Mitmed kokkuostupunktid, mis tegelesid metallijäätmete kokkuostuga ebaseaduslikult, on lõpetanud tegevuse ning Politsei- ja Piirivalveametis registreeritud metallivarguste hulk on langenud pea poole võrra. Sellest hoolimata põhjustavad metallivargused alajaamadest või raudteelt tõsiseid õnnetusi.

Metalli kokkuostukohtade kontrollimine on ka sel aastal Keskkonnainspektsiooni ning Politsei- ja Piirivalveameti teravdatud tähelepanu all ning reide tehakse üle Eesti.
08 Aprill 2014
  Kommentaarid