Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestist huvituvad Euroopa üliõpilased kogunevad Vilniusesse
Tudengisümpoosion „Eestiga ja Eestitaˮ (With and Without Estonia) Vilniuse Ülikoolis 11.-12. aprill 2014

Reedel, 11.aprillil algab kahepäevane tudengisümpoosion, kuhu tulevad Leedu, Läti, Inglismaa, Rootsi, Soome, Poola, Tšehhi ja Venemaa üliõpilased, kes õpivad eesti keelt ja/või kultuuri ning Eesti kõrgkoolide õppurid ja õppejõud.

Tudengisümpoosionil saavad demonstreerida oma Eesti-teadmisi välismaa õppurid. Sel aastal on ettekanded nii Kalevipojast kui ka eesti keelest, kunstist, fotograafiast ja e-Eestist. Avapäeva peakülaliseks kutsutud EKA professor Mart Kalm arutleb teemal, kas Eestis kujundab tänapäeval hoonestust üksnes raha.

Lisaks loengutele esinevad kohaletulnutele noored muusikud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast.

Tudengisümpoosionite tava algatasid Eesti keele ja kultuuri akadeemilise väliõppe (EKKAV) programmi raames välismaale lähetatud lektorid. Esimene sümpoosion toimus 2008. aastal Šotimaal Glasgow’ ülikoolis, kokku on saadud ka Saksamaal Göttingenis, Tšehhimaal Brnos ja Tallinnas. EKKAV programmi rahastab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium ning haldab Eesti Instituut.

Tudengisümpoosioni korraldavad Vilniuse Ülikooli baltistika õppetool ja Tartu Ülikooli keelekeskus, toetavad Vilniuse Ülikool ja Eesti Suursaatkond Vilniuses.
10 Aprill 2014
  Kommentaarid