Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kuritegevus püsis võrreldes eelmise aastaga samal tasemel
Justiitsministeeriumi koostatava kuritegevuse baromeetri andmetel pandi aasta esimese kolme kuuga toime 9 158 kuritegu, mis on võrreldes eelmise aasta sama ajaga enamvähem samal tasemel.

Kelmusi registreeriti 18% võrra rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil, samas suur osa neist kuritegudest oli toime pandud varem. 6% võrra kasvas kehaliste väärkohtlemiste arv.

Varguste arvu vähenemine peatus ning selle aasta esimese kolme kuu jooksul registreeriti vargusi 2013. aasta sama perioodiga võrreldes 3% rohkem. Võrreldes eelmise aastaga vähenesid vargused eluruumidest, kuid sagenesid vargused kaubandusettevõtetest ja sõidukitest.

Suurimas langustrendis oli röövimiste arv, mida registreeriti 28% vähem kui mullu. 7% võrra vähem registreeriti ka liikluskuritegusid, seda peamiselt joobes juhtide arvelt.

Raskeid isikuvastaseid kuritegusid – tapmisi ja mõrvu – registreeriti kolm juhtumit vähem kui 2013. aastal. Kokku 13 kuriteost olid 9 tapmist ning 4 mõrva.

Registreeritud kuritegevuse ülevaatega saab tutvuda aadressil http://www.just.ee/baromeeter.


Maria-Elisa Tuulik
18 Aprill 2014
  Kommentaarid