Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Anto Liivat: aus ja arukas inimene oma raha Savisaare panka ei vii!
Tallinna Linnavolikogu kiitis tänasel istungil Keskerakonna volinike häältega heaks otsuse luua Ühistupanga Asutamise Sihtasutus, mille eesmärgiks on viia ellu Tallinna ühistupanga asutamine. Linna eelarvest eraldati sihtasutusele 50 000 eurot ning sihtasutust hakkavad juhtima linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Taavi Aas.

Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe ja juhtimisõppejõu Anto Liivati sõnul peab mistahes finantsasutus olema eelkõige usaldusväärne. „Tänane Tallinna panga sihtasutuse nõukogu koosseis minus usaldust ja soovi oma säästud sellesse panka paigutada ei tekita. On kahetsusväärne, et Tallinna linnajuhid seavad omakasupüüdlikel eesmärkidel kahtluse alla ühistulise tegevuse hea maine,“ ütles Liivat.

Sotsiaaldemokraatide arvates on ühistuline koostegevus oluline ning väärib tähelepanu ja tunnustust, küll aga ei ole ei ole linnapea juhtimisel töötava panga loomine selleks arukas tee. Sihtasutuse kaudu 31 950 euro suuruse osakapitali miinimumnõudega hoiu-laenuühistus osalemine poleks linnale ülejõu käinud. Kui Tallinna linn aga soovib luua ühistupanka, ei ole selleks vaja mitte sihtasutust, vaid leida 50 asutajaliiget ja 5 miljonit eurot, et täita Krediidiasutuste seadusest tulenev panga aktsiakapitali miinimumnõue.

„Minus tekitab sügavat kahtlust pangajuhtide Savisaare ja Aasa suutmatus selgitada, kes on ühistupanga ülejäänud 49 asutajat, kust kavatsetakse leida puuduvad 5 miljonit eurot ning milline on linna rahaline osalus pangas, mistõttu ei pidanud me mingil moel võimalikuks sihtasutuse loomist toetada,“ lisas Liivat.
17 Aprill 2014
  Kommentaarid