Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

IRL tegi ettepaneku luua probleemkomisjon Kremli telepropaganda tõkestamiseks
IRLi riigikogu fraktsioon andis täna menetlusse eelnõu, et moodustada riigikogus probleemkomisjon Vene Föderatsiooni telekanalite propagandistliku mõjutustegevuse analüüsiks ja Kremli propaganda leviku tõkestamiseks.

„IRLi fraktsioon peab otstarbekaks, et probleemkomisjon analüüsiks Vene telekanalite propagandategevust ja selle mõju Eesti elanikkonnale ning esitaks ettepanekud õigusvastase tegevuse tõkestamiseks,“ ütles IRLi fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu.

Reinsalu sõnul pole komisjoni eesmärk midagi automaatselt keelustama hakata, vaid anda laiem hinnang olukorrale. „Komisjon analüüsiks laiemalt Eesti venekeelse telepubliku teavituse olukorda ning pakuks välja lahendusi, sealhulgas ERRi venekeelse programmi laiendamise ning Euroopa Liidu venekeelse telekanali asutamise kohta,“ ütles Reinsalu.

„Vene propaganda on Ukraina sündmuste taustal muutunud üha agressiivsemaks. Lätis ja Leedus on kehtestatud tähtajalisi piiranguid õigusvastasele telepropagandale. Lätlased keelustasid sõjapropaganda ja rahvustevahelist vaenu levitamise tõttu Rossija-RTR kolmeks kuuks. Vilniuse ringkonna halduskohus peatas sügisel PBK saadete näitamise kolmeks kuuks. Tegemist on julgeolekuküsimusega ja seda küsimust tuleb laiemalt analüüsida ka Eestis,“ rääkis Reinsalu.

Reinsalu sõnul on mõistlik, et komisjon teeks selles küsimuses koostööd ka Läti ja Leedu rahvaesindustega.
22 Aprill 2014
  Kommentaarid