Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

„Maale elama“ mess ületas ootusi
Laupäeval Tartus toimunud „Maale elama“ messil käis 1551 külastajat. Seda oli kolm korda rohkem kui möödunud aastal. Messil domineerisid oodatult noored pered ja paarid Tartust. Hinnanguliselt viiendik külastajatest oli kohale tulnud Tallinnast.

Messi avamisel rõhutas põllumajandusminister Ivari Padar, et „Maale elama“ algatusel on oluline roll elanikke kaotavate maakogukondade ja maale tahtvate linnaperede vahendajana. „Siiani on meil puudunud nende kahe huvigrupi siduja ja kokku tooja“, ütles Padar.

Oma elukeskkonda oli messil tutvustamas 58 kogukonda üle Eestimaa. Kogukondade sõnul tunti esmajoones huvi elukohtade aga ka haridusasutuste, seltsi- ja kultuurielu vastu. Üllatavalt vähe uuriti töökohtade infot.

Otepää kogukonna eestvedaja Margit Prede sõnul vestlesid nad messil mitme perega, kes juba aastaid selle kauni kandi peale on mõelnud. „Nüüd saame neid reaalselt aidata oma kodu leidmisel,“ rõõmustas Prede.

„Maale elama“ mess toimus esmakordselt aprillis 2013 Tallinna Tehnikaülikoolis. Aasta jooksul leidis endale maale elukoha üle 40 pere ja üle 100 inimese. Märtsis tunnustas regionaalminister kodanikualgatust „Maale elama“ regionaalarengu auhinnaga. Kodanikualgatuse „Maale elama“ eesmärgiks on tõsta teadlikkust maal elamise suhtes, muuta ühiskonna hoiakuid positiivsemaks ning selle kaudu soodustada linnast maale elama asumise trendi.
28 Aprill 2014
  Kommentaarid