Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valmis Rakvere Linnakalmistul olev I Maailmasõjas ja Vabadussõjas langenute hauatähiste heakorrastamise projekt
Rakvere Linnavalitsus alustas juba mitmeid aastaid tagasi tööd Rakvere Linnakalmistul asuvate I Maailmasõjas ja Vabadussõjas hukkunute hauatähiste ja nende ümbruse korrastamist. Eeltööna koostati linnavalitsuse tellimisel AB Järve & Tuulik poolt 2011. aastal Rakvere linnakalmistul asuva I maailmasõjas ja Vabadussõjas langenute matmispaiga heakorrastusprojekt.

Esimese etapina valmis 2012. aastal mälestise ligipääsuteesid käsitlev osa, millega vormistati sissepääs kalmistule, teede ääred ning kaeti teed uue materjaliga. Teise etapi töödeks taotleti toetust Kaitseministeeriumist. Kaitseministeerium eraldas Rakvere Linnavalitsusele 10 000 eurot ning toetuse saamisel alustati 2013. aasta lõpus II etapi tööde ettevalmistamisega. 2013. a. sügistalvel viidi läbi riigihange töö teostaja leidmiseks ning hanke võitis OÜ Mandragora, kelle spetsialistid on ühed vähestest hauatähiste restaureerimise litsentsi omavatest restaureerijatest Eestis.

Juba 2014. aasta alguses võtsid restaureerijad linnakalmistult kaasa plaadid, mis tuli parandada. Välitööd algasid 21. aprillil tänu väga soodsatele ilmastikutingimustele ning nende tegemiseks kulus napilt kolm nädalat. Tänaseks päevaks on viimased tööd kalmistul lõppenud ja mälestuspaik hukkunutele korrastatud. Üks etapp on veel tuleviku tarbeks ees ootamas – valmistada tuleb infotahvlid kalmistu väravale ning hauatähiste juurde.
13 Mai 2014
  Kommentaarid