Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maastikuarhitektuuri soolaleivapidu TTÜ Tallinna Kolledžis
TTÜ Tallinna Kolledžis on 15. mail kell 10:30 „Maastikuarhitektuuri Soolaleivakonverents“.

Maastikuarhitektuuri eriala TTÜ Tallinna Kolledžis tutvustavad maastiku- ja ruumierialade eksperdid nii ülikoolidest kui erialaliitudest, riigiasutustest ja eraettevõtetest, et arutleda maastikuarhitektuuriõppe tuleviku üle: Ülle Grišakov, maastikuarhitekt ja TTÜ Tallinna Kolledži õppejõud, OÜ Kivisilla; Urve Sinijärv, keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna peaspetsialist ja TTÜ Tallinna Kolledži õppejõud; Yoko Alender, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik; Katrin Koov, arhitektuuriajakirja „MAJA“ peatoimetaja.

Soolaleivapeole on oodatud kõik, kes tunnevad huvi maastikuarhitektuuriõppe vastu, olgu siis tegemist spetsialisti, tudengi, gümnasisti või lihtsalt kirgliku huvilisega.

„Maastikuarhitektuuri Soolaleivapeoga“ tähistab TTÜ Tallinna Kolledž 5-aastase maastikuarhitektuuri õppeprogrammi saabumist Tallinnasse ja oma teist tegevusaastat TTÜ Tallinna Kolledžis.

Maastikuarhitektuuri õppekava lektori Kristi Grišakovi sõnul on Tallinnas tegutsetud pea kaks aastat, kuid info sellest, et maastikuarhitektuuri nüüd ka Tallinnas õppida saab, on visa levima. „Mõni julgem isegi küsib, miks maastikuarhitektuuri üldse enam õpetama peaks? Meie maastikuarhitektuuri bakalaureuse õppekava on peale värskenduskuuri läbimist pälvinud tunnustust oma kaasaegse formaadi ja sisu tõttu. Õppekavast poole moodustavad disaini ja planeerimisega seotud ained ning neli suurt maastikuprojekti, mis võimaldavad kinnistada ning praktikas katsetada muudest ainetest kogutud teadmisi (ajalugu, maastikuarhitektuuriteooriad, seadusandluse põhimõtted, maastikuehitus, ökoloogia, maastike eripärad jne). Suurt tähelepanu pööratakse koostööle erinevate erialaspetsialistidega, praktikavõimalustele ja rahvusvahelistele kogemustele. Üliõpilaste ja tööandjate vaatenurgast on vaja koolitada maastikuarhitekte, kes oleksid loomingulised uute lahenduste leidmisel ja kompetentsed tööturul,“ kinnitas Kristi Grišakov.
13 Mai 2014
  Kommentaarid