Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pevkur: uppumissurmad on välditavad
Päästeameti veeohutusfilmi „Peata oma sõbrad“ tänasel esilinastusel kinos Artis rõhutas siseminister Hanno Pevkur, et uppumissurmad on meie endi käitumisega ärahoitavad ja oluline on pidada kinni lihtsatest reeglitest nagu näiteks „kui jood, ära uju!“ või „kasuta päästevesti ka siseveekogudel ja jõgedel!“

Minister toonitas, et vee ääres olles tuleb märgata oma sõprade, lähedaste ja ka võõraste ohtlikku käitumist, et vajadusel sekkuda, nii õnnetusi ennetada ning vajadusel abi osutada.

„Me peame endas ja oma lähedastes kinnistama teadmist ja käitumist, et alkoholi tarvitades ei tohi vette minna, et me hoiaks oma sõpra seda tegemast, et meil oleks veele minnes kaasas päästevarustus, et me ei jätaks lapsi järelevalveta,“ ütles Pevkur.

Sel aastal on uppunud juba 16 inimest, 2013. aastal uppus sama ajaga 8 inimest. Kokku uppus mullu Eestis 56 inimest, mida on kahe võrra rohkem kui aasta varem, ent võrreldes seitsme aasta taguse ajaga on veesurmade arv vähenenud ligi kolm korda.

„Ennetustööd nii uppumis- kui muude õnnetussurmade vältimiseks ei ole kunagi liiga palju. Ennetuse eesmärk on vältida õnnetusi ja säästa elusid ja selles valguses on värske veeohutusfilm oma sõnumi viimisel inimesteni väga kõrgel tasemel tehtud. Loodan, et seda filmi näevad ja võtavad nähtust õppust võimalikult paljud eestimaalased, kuna suvi ja ujumishooaeg on kohe-kohe algamas,“ märkis Pevkur.

Päästeameti veeohutusfilm „Peata oma sõbrad“ kombineerib mängufilmi ja õppefilmi ˛anri, kus elulised stseenid vahelduvad õpetlike animatsioonide ja intervjuudega. Filmis käsitletakse teemasid, mis põhjustavad palju õnnetusi: alkoholijoobes vetteminek, tähelepanuta jäetud lapsed ja päästevestita paadisõitjad. Filmis kasutatud animatsioonid aitavad vaatajateni tuua olukorrad, mida päris elus lavastada ei saa või mida tavasilm püüda ei suuda (uppumine, selgroolülide vigastus jms).

Film linastub ETV, ETV 2, TV3, Kanal 2-e, PBK ja REN TV kanalitel, samuti saab see vaadatavaks Youtube’is, Starmani digilaenutuses, täistunniekspressides, DELFI TVs, Kinobussis ja mujal. Lisaks viiakse selle abil tuhandetele kooliõpilastele läbi koolitusi.

Filmis osalevad tuntud näitlejad Margus Prangel ja Evelin Võigemast, filmi re˛issöör on Kaur kokk, stsenarist Martti Helde.
15 Mai 2014
  Kommentaarid