Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: muudame pensioni arvestamise selgemaks
Neljapäeval Türil Väärikate Ülikooli liikmetega kohtunud endine peaminister ja tänane Riigikogu liige Andrus Ansip tegi pensioninäride soovile vastu tulles ettepaneku kaotada pensioniarvestuses tööaastatega seotud segadus ja fikseerida selgelt, et inimeste tööaastad pensioni suuruse arvestamisel võetakse arvesse täistööaastatena.

"Praegu arvutatakse pensionide aastakoefitsienti ja pensionärid üle Eesti on mulle kurtnud, et see tekitab põhjendamatut segadust. Leian, et oluline on see, et pensioni saamiseks oleks inimene töötanud vähemalt 15 aastat ja võetaks arvesse kogu tema poolt tasutud sotsiaalmaks," ütles Ansip.

"Ettepanek on pensioni arvutamist muuta selgemaks ja kõrvaldada aastakoefitsiendiga seonduv segadus, mida minu arvates võiks edaspidi üldse nimetada palgakoefitsendiks," lausus Ansip.

"Endiselt on meie prioriteet tõsta pensioni maksimaalses indekseerimise määras ja tagame, et keskmine vanaduspension on jätkuvalt tulumaksuvaba," kinnitas Ansip.

Keskmine vanaduspension tõusis 1. aprillist 5,8%, mis tähendab keskmiselt 240 lisaeurot aastas igale pensionärile.
22 Mai 2014
  Kommentaarid