Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valmib maailma pikim Eesti lipp
Lipuvabrik korraldab Tallinna Loomaaias lastekaitsepäeval, 1.juunil kell 12.00 lipuvärvimismaratoni, mille käigus valmib maailma pikim Eesti lipp. Sündmus tähistab Eesti lipu 130. ja Lipuvabriku 20.sünnipäeva. Koos Loomaaeda külastavate peredega on eesmärk värvida vahakriitidega 126 m2 lippu.

Praegusel hetkel on Lipuvabrikus valminud suurim lipp Jalgpallihaiglale valminud 7 x 11 meetrine Eesti lipp (77 m2). Eesmärk on lüüa seda ligi kaks korda ning luua 0,84 x 150 m paberile 126 m2 lippu.

Avapaugu lipuvärvimismaratonile annab kell 12.00 Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal. Kuna nii pika lipu loomine tähendab lakkamatut kiiret värvimist 9 h järjest, alustab eelvärvimise tiim juba natuke varem - seega on avamishetkeks umbes 30 meetrit lippu juba valmis.

Rekordi sündimises saavad osaleda kõik - mudilastest pensionärideni. Värvimiseks kulub umbes 1000 musta ja 1000 sinist vahakriiti, mis on kohapeal olemas.

"Paljude kokkupuude Eesti lipuga on kahjuks vaid lipupäevadel. Tegelikult peaks ja võiks meie ilus trikoloor palju rohkem igapäevaellu ja tegevustesse integreeritud olla. Oleme väike rahvas ega saa lubadaseda, et oleme rahvussümboli kasutamisel võrreldes Skandinaaviamaadega ikka väga tagasihoidlikud." ütles Lipuvabriku turundusjuht Karina Tõeleid.

Valmis lipp annetatakse kell 19.00 Eesti Lipu Muuseumile.

Loomaaeda pääseb 1. juunil soodushinnaga - täiskasvanutele ja koolilastele 2 EUR, mudilastele tasuta. Lastekaitsepäeval külastas loomaaeda eelmisel aastal ligi 19 000 inimest - oodata on sama palju külalisi ka sel aastal.
27 Mai 2014
  Kommentaarid