Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kriminaalpolitsei kutsemeisterlikkuse võistlustel pannakse proovile teadmised ja oskused
Neljapäeval, 29.mail, toimuvad Lääne-Virumaal kriminaalpolitsei kutsemeisterlikkuse võistlused, kus testitakse kriminaalmenetluse seaduslike nüansside tundmist, menetlustehnikate valdamist, kiirust ja nutikust.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Tarvo Kruup sõnas, et võistlus toob sõbraliku konkurentsi ja huvitavate alade toel kokku kriminaalpolitseinikud nii prefektuuridest, keskkriminaalpolitseist, Maksu- ja Tolliametist kui ka kaitsepolitseist. „Kuritegude lahendamine on alati meeskonnatöö ning iga-aastane mõõduvõtt on hea viis, kuidas Eesti erinevates asutustes töötavate kriminaalpolitseinike sidet tugevdada,“ ütles Kruup.

Kutsemeisterlikkuse võistlustel osalevad kaheksa kriminaalpolitseinike võistkonda, kes peavad nö kuumadel jälgedel lahendama mitu erinevat omavahel seotud kuritegu. Iga võistluseks lavastatud olukorra lahendamise käigus saavad osalejad vihjeid, mille pinnalt tehtud otsused annavad suuna järgmisteks aladeks. Võistluse üks osa on sündmuskohtade lahendamine ja teine taktikaliste oskuste proovilepanek ning teadmiste kontroll.

„Kutsemeisterlikkuse võistlustel toob edu kiire reageerimisvõime ja oskus informatsiooni meelde jätta, seostada ning õigesti kasutada. Kriminaalpolitseinik peab tähele panema ka selliseid detaile, mida tavaline inimene ei pruugi üldse oluliseks pidada, sest sageli aitavad just pealtnäha juhuslikud infokillud kuritegu lahendada. Hea mälu, loogiline mõtlemine ja kiire reageerimine – heal kriminaalpolitseinikul on see kõik olemas,“ ütles Kruup.

Kutsemeisterlikkuse võistlusi korraldatakse kaheksandat aastat. Eelmisel aastal oli edukaim keskkriminaalpolitsei võistkond.


Olja Kivistik
29 Mai 2014
  Kommentaarid